362 ogledov

Rdeči vragi zakuhali situacijo, pol lige lovi Ligo prvakov

Chelsea Man Utd Epa
Sklepna tekma 26. kola angleške Premier League je bila odigrana na Stamford Bridgu.

Manchester United, ki mu v letošnji sezoni ne gre po načrtih, je v Londonu ugnal Chelsea (0:2) in boj za najvišja mesta je postal sila zanimiv.

Po suspenzu, ki ga je s strani Uefe utrpel Manchester City, je zelo verjetno, da bo za uvrstitev v Ligo prvakov zadoščalo že peto mesto. Po zmagi "rdečih vragov" na Stamford Bridgu je med četrtouvrščenih Chelseajem in desetouvrščenim Arsenalom le sedem točk razlike, do konca pa je še 12 tekem.

Srečanje med Chelseajem in Man Unitedom je prvi zadetek ponudilo v 45. minuti, ko je po predložku Aarona Wan-Bissake z glavo lepo zadel Anthony Martial.

V 66. minuti je januarska okrepitev United Bruno Fernandes dobro izvedel kot, kapetan Harry Maguire pa je, prav tako z glavo, podvojil prednost gostov.

Chelsea se je sicer trudil, nanizal nekaj nevarnih napadov in tudi dvakrat zatresel mrežo, toda oba gola sta bila po posredovanju VAR razveljavljena.