9 ogledov

Real zmagal brez glavnih zvezdnikov

Karim Benzema Real Madrid EPA
Na sklepni tekmi nedeljskega sporeda španskega prvenstva je madridski Real v gosteh premagal Espanyol (0:2). Valencia ostaja brez točke, zmaga za Villarreal.

Madridski Real je na gostovanju pri Espanyolu nastopil brez obolelega Cristiana Ronalda in poškodovanega Garetha Bala in brez pretiranih težav prišel do popolnega izkupička (0:2) ter tako ostal na vrhu lestvice.

V prvem polčasu je imel Espanyol dve lepi priložnosti. Léo Baptistão je je po napaki Pepeja najprej streljal preblizu Kika Casille, nato pa po predložku malce zgrešil okvir vrat. Kazen je prišla v končnici prvega polčasa, ko je se je James Rodríguez odločil za strel z več kot 20 metrov in natančno zadel daljši spodnji kot.

V drugem polčasu je imel Real nekaj priložnosti za povišanje prednosti, po odlični ekipni akciji je bil najbližje zadetku Karim Benzema, toda izkazal se je nekdanji vratar Madridčanov Diego López.

Zmagovalec je bil praktično odločen v 71. minuti. Dani Carvajal je na desni oddal do Lucasa Vázqueza, ta je ostro podal pred gol, tam pa je svoj prvi gol sezone zabil Benzema. Priložnost za znižanje je imel Felipe Caicedo, a je Casilla reagiral odlično in ohranil prednost gostov.

Valencia povsem na dnu

Še naprej je v težavah Valencia, ki je kljub hitremu vodstvu na gostovanju pri bilbajskem Athleticu doživela še četrti poraz (2:1) in je edina ekipa, ki je še brez točke. "Netopirje" je z dvema goloma potopil Aritz Aduriz.

Villarreal je na domačem igrišču premagal Real Sociedad (2:1). "Rumena podmornica" je prek Pata sicer zgrešila enajstmetrovko, a z dvema goloma Nicola Sansoneja prišla do treh točk.