1981 ogledov

Rešil življenje, nato zabil gol

Coates Salin
Nogometaš se je izkazal s prisebno reakcijo v kočljivi situaciji.

V okviru sedmega kola elitne portugalske nogometne lige sta se v Portimãu pomerila Portimonense in lizbonski Sporting. Domači so malce presenetljivo slavili zmago (4:2), toda razplet tekme je ostal v ozadju zaradi dogodka ob koncu prvega polčasa.

matjaž kek navijači armada Kekov naslednik Šport Kekov naslednik v Ljubljani legenda, na Reki ga že podijo

Med akcijo domačih, ki se je končala z zadetkom Japonca Shoyija Nakajime, je francoski vratar v vrstah Sportinga Romain Salin ob posredovanju treščil z glavo v vratnico in ostal brez zavesti.

Prvi mu je na pomoč priskočil urugvajski soigralec Sebastián Coates in mu s prisebno reakcijo sprostil dihalne poti. S tem je zdravstveni službi močno olajšal delo, Salinu pa morda celo rešil življenje.

Salin je po dogodku seveda zapustil zelenico, Coates, nekdanji branilec Liverpoola, pa je srečanje odigral do konca in v 88. minuti celo dosegel zadetek za takratno znižanje rezultata na 3:2.

Jan Oblak Škofjeloška hobotnica Šport To obrambo Oblaka morate videti!