169 ogledov

Ronaldo presegel še en mejnik

Epa
Nogometaši v ligi narodov so odigrali še zadnje tekme 2. kroga.

V skupini 3 v ligi A je Portugalska gostovala na Švedskem. Gosti so se prvič razveselili v 45. minuti, ko je Cristiano Ronaldo zadel s prostega strela. To je bil zanj stoti gol v reprezentanci. Švedi so v 44. minuti ostali brez izključenega Gustava Svenssona. V 72. minuti je Ronaldo svojemu strelskemu izkupičku dodal še en zadetek za zmago z 2:0.

Francozi so gostili Hrvate. Ti so povedli v 16. minuti z golom Dejana Lovrena, ki se je po kotu odlično znašel v kazenskem prostoru tekmeca. Lepo je ustavil žogo, nakazal strel z desnico, nato pa zavrtel svojega čuvaja in z levico premagal še Huga Llorisa.

Galski petelini so do preobrata prišli v zadnjih minutah prvega polčasa. Po lepi akciji s podajami iz prve je Anthony Martial najprej pred golom našel samega Antoina Griezmanna, v sodnikovem dodatku pa je po natančni podaji z desne Martial v padcu uspel ustreliti, žoga se je odbila od vratnice v hrbet vratarja Dominika Livakovića, ki so mu tako pripisali avtogol.

Mateo Kovačić je v 55. minuti odlično podal v prazni prostor, Josip Brekalo pa se je otresel dveh branilcev in izenačil. A nato so Francozi v polno zadeli še dvakrat. Branilec Dayot Upamecano je v 65. minuti po kotu zadel z glavo,  Olivier Giroud pa je svoj 40. reprezentančni zadetek dosegel v 77. minuti z enajstmetrovke. Portugalci in Francozi imajo po dve zmagi v tej skupini.

Francija | Avtor: Epa Epa

V skupini 2 so Belgijci ugnali Islandijo. Axel Witsel (13.), Michy Batshuayi (17., 69.), Dries Mertes (50.) in Jeremy Doku (80.) so bili strelci za Belgijo, ki ima po dveh krogih dve zmagi. Danci so gostili Angleže in se z njimi razšli brez zadetkov.

V ligi C je v skupini 1 Luksemburg izgubil proti Črni gori z 0:1, Ciper pa proti Azerbajdžanu z enakim izidom. V skupini 2 je Armenija premagala Estonijo z 2:0, Gruzija in Severna Makedonija pa sta se razšli z 1:1.

V ligi D in skupini 2 je San Marino izgubil proti Lihtenštajnu z 0:2.