50 ogledov

Ronaldo prvič zgrešil z 11-m

Cristiano Ronaldo EPA
Cristiano Ronaldo je zapravil svojo prvo enajstmetrovko v dresu Reala.

Navijači madridskega Reala so znova izžvižgali Cristiana Ronalda. Ta je namreč zgrešil strel z bele točke, a kasneje dvakrat zatresel mrežo Real Sociedada in izdatno pomagal svojemu moštvu do zmage s 3:1.

Portugalski zvezdnik je bil žvižgov deležen že ob predstavitvi ekipe, poleg njega pa sta enako doživela le še Danilo in trener Rafael Benitez. Domači so sicer hitro prevzeli pobudo in večkrat ogrozili vrata Baskov, ki pa jih je nekajkrat rešil argentinski vratar Gerónimo Rulli. Ta pa je ostal brez dela v 24. minuti, ko je Ronaldo izvajal enajstmetrovko in žogo poslal preko prečke. To je bil njegov 71. strel z bele točke v dresu Reala, prvič pa se mreža ni zatresla. Portugalec je bil nato uspešnejši v svojem 72. poizkusu, ko je ob koncu prvega polčasa po igranju z roko gostov dobil novo priložnost za strel z 11 metrov.

Real Sociedad je odlično odprl drugi polčas, z izjemnim zadetkom pa je za 1:1 poskrbel Ronaldov rojak Bruma. Rulli se je moral znova izkazati, klonil pa je ob koncu 67. minute, po podaji iz kota je z volejem zadel Ronaldo. Madridski Real je delo dokončal v finišu tekme, po podaji Garetha Bala je bil uspešen Lucas Vasquez.

Pomembno zmago je zabeležil tudi Atletico Madrid. Jan Oblak in soigralci so se na gostovanju pri Rayu Vallecanu dolgo mučili, nato pa v polno zadeli v 88. in 90. minuti ter do tekme med Barcelono in Betisom skočili na vrh razpredelnice.

A Katalonci so se zaradi boljše gol razlike znova zavihteli na prvo mesto. Proti Betisu so prevladovali, po slabe pol ure pa dobili tudi zelo sporno enajstmetrovko. To je Neymar ob zdrsu zapravil, a je na odbito žogo od prečke nespretno naletel gostujoči branilec Heiko Westermann in jo poslal v lastno mrežo. Andaluzijci se po šoku niso uspeli pobrati, že v enem izmed naslednjih napadov je Neymar nesebično podal do Lionela Messija, ki je moral le še zadeti prazno mrežo.

Že na začetku dugega dela je zadel še Luis Suarez po podaji Sergia Busquetsa, Urugvajec pa je nato v 83. minuti še potrdil zmagovalca. Svojo drugo asistenco je vpisal Neymar.