328 ogledov

Rooney z izjemnim dosežkom odnesel točke Cityju

Wayne Rooney EPA
V zadnji tekmi 2. kola angleškega prvenstva sta se Manchester City in Everton še tretjič zapored razšla brez zmagovalca na stadionu Etihad.

Wayne Rooney je postal šele drugi nogometaš v 25-letni zgodovini Premier League, ki je zabil 200 golov. Več od njega jih je dosegel le Alan Shearer. Nekdanji napadalec Blackburna in Newcastla je med elito odigral 441 tekem, pri tem pa dosegel 260 zadetkov, Rooney pa je svojo 200. žogo v nasprotnikov gol poslal na 462. dvoboju. Everton, omenjeni napadalec se je pred sezono iz Manchetser Uniteda vrnil v svoj matični klub, je v gosteh remiziral z Manchester Cityjem.

Slednji je bil pred dvobojem v vlogi favorita, prevladoval pa je tudi večji del prvega polčasa. A nato je sledil bliskoviti protinapad gostov, mladi Dominic Calvert-Lewin pa je z desne strani kazenskega prostora podal v sredino, kjer je z desetih metrov sprožil Rooney in zadel za 0:1. To je bil eden od dveh strelov Evertona v okvir domačih vrat na tekmi, drugega je prav tako prispeval Rooney, ko je v 80. minuti nenevarno poizkusil z glavo. Tik pred zadetkom je sicer na drugi strani David Silva zatresel vratnico.

Premier League Šport Španec na Wembleyju potopil Spurse Premier League Šport Rdeči vragi udaren uvod podkrepili z novo zmago