Šport > Nogomet
589 ogledov

Rožman se je poslovil z velikim skalpom

Epa
Po današnjih nogometnih tekmah zadnjega kroga skupinskega dela evropske lige so znane še tri ekipe, ki so se prebile v šestnajstino finala.

Kot zadnji so si napredovanje izborili Young Boys, Molde, Real Sociedad, Maccabi Tel Aviv in Wolfsberger.

Že pred današnjim zadnjim krogom so se med 32 uvrstili Leicester, Arsenal, Tottenham, Hoffenheim, Roma, Braga, Lille, AC Milan, Villarreal, Antwerpen, Crvena zvezda in Dinamo Zagreb, član hrvaške ekipe je slovenski reprezentant Petar Stojanović.

Omenjenim ekipam se bodo v šestnajstini finala pridružile tudi vse tretjeuvrščene ekipe iz skupinskega dela evropske lige prvakov. To so Manchester United, Red Bull Salzburg, Šahtar Donjeck, Olympiakos Pirej, Ajax Amsterdam, Krasnodar, Brugge in Dinamo Kijev, za slednjega igra slovenski reprezentant Benjamin Verbič.

Žreb parov šestnajstine finala evropske lige bo v ponedeljek, 14. decembra, na sedežu Evropske nogometne zveze (Uefa) v Nyonu. Prve tekme bodo na sporedu 18. februarja, povratne pa 25. februarja prihodnje leto.

Od nadaljnjega tekmovanja se se poslovili trije slovenski nogometaši. Dejan Petrovič je član avstrijskega Rapida Dunaj, Adam Gnezda Čerin hrvaške Rijeke, Žiga Laci pa grškega AEK Atene.

simon rožman | Avtor: Epa Epa
Dunajska ekipa je gostila Molde, v odločilni tekmi za drugo mesto v skupini B pa sta se tekmeca razšla z nedoločenim izidom 2:2. Za gostitelje sta zadela Marcel Ritzmaier in Melih Ibrahimoglu, za goste pa je oba gola dosegel Magnus Wolff Eikrem. Petrovič ni igral za Rapid.

Rijeka, ki ji vodi 37-letni slovenski trener Simon Rožman, je vse možnosti za napredovanje izgubila že na minulih tekmah, na današnji zadnji tekmi pa je na kolena položila nizozemski AZ Alkmaar in slavila z 2:1. Za hrvaško ekipo je prvi gol dosegel nekdanji igralec Olimpije Luka Menalo, drugega pa Ivan Tomečak. Za gostujočo ekipo je v polno zadel Owen Wijndal.

Grški AEK bo ob 21. uri gostoval pri angleškem Leicestru, Laci je na klopi za rezervne igralce pri atenski ekipi.

 Izidi, zadnji krog:
- četrtek, 10. december:
- skupina A:
Young Boys Bern - Cluj               2:1 (0:0)
CSKA Sofija - Roma                   3:1 (2:1)
- lestvica:
1. Roma                        6  4  1  1 13:5   13
2. Young Boys Bern             6  3  1  2  9:6   10
3. Cluj                        6  1  2  3  4:10   5
4. CSKA Sofija                 6  1  2  3  3:7    5

- skupina B:
Dundalk - Arsenal                    2:4 (1:2)
Rapid Dunaj - Molde                  2:2 (1:1)
(Dejan Petrovič je bil med rezervnimi igralci Rapida)
- lestvica:
1. Arsenal                     6  6  0  0 20:5   18
2. Molde                       6  3  1  2  9:11  10
3. Rapid Dunaj                 6  2  1  3 11:13   7
4. Dundalk                     6  0  0  6  6:19   0

- skupina C:
Hapoel Berševa - Nice                1:0 (0:0)
Bayer Leverkusen - Slavia Praga      4:0 (2:0)
- lestvica:
1. Bayer Leverkusen            6  5  0  1 21:8   15
2. Slavia Praga                6  4  0  2 11:10  12
3. Hapoel Beršeba              6  2  0  4  7:13   6
4. Nice                        6  1  0  5  8:16   3

- skupina D:
Lech Poznanj - Glasgow Rangers       0:2 (0:1)
Standard Liege - Benfica             2:2 (1:1)
- lestvica:
1. Glasgow Rangers             6  4  2  0 13:7   14
2. Benfica                     6  3  3  0 18:9   12
3. Standard Liege              6  1  1  4  7:14   4
4. Lech Poznanj                6  1  0  5  6:14   3

- skupina E:
PAOK - Granada                       0:0
PSV Eindhoven - Omonia Nikozija      4:0 (1:0)
- lestvica:
1. PSV Eindhoven               6  4  0  2 12:9   12
2. Granada                     6  3  2  1  6:3   11
3. PAOK Solun                  6  1  3  2  8:7    6
4. Omonia Nikozija             6  1  1  4  5:12   4

- skupina F:
Rijeka - AZ Alkmaar                  2:1 (0:0)
(Adam Gnezda Čerin zaradi poškodbe ni igral za Rijeko)
Napoli - Real Sociedad               1:1 (1:0)
- lestvica:
1. Napoli                      6  3  2  1  7:4   11
2. Real Sociedad               6  2  3  2  5:4    9
3. AZ Alkmaar                  6  2  2  2  7:5    8
4. Rijeka                      6  1  0  5  6:12   4

- skupina G:
Leicester City - AEK Atene           2:0 (2:0)
(Žiga Laci je bil med rezervnimi igralci AEK Atene)
Braga - Sorja Lugansk                2:0 (0:0)
- lestvica:
1. Leicester City              6  4  1  1 14:5   13
2. Braga                       6  4  1  1 14:10  13
3. Zorja Lugansk               6  2  0  4  6:11   6
4. AEK Atene                   6  1  0  5  7:15   3

- skupina H:
Celtic Glasgow - Lille               3:2 (2:1)
Sparta Praga - AC Milan              0:1 (0:1)
- lestvica:
1. AC Milan                    6  4  1  1 12:7   13
2. Lille                       6  3  2  1 14:8   11
3. Sparta Praga                6  2  0  4 10:12   6
4. Celtic Glasgow              6  1  1  4 10:19   4

- skupina I:
Villarreal - Karabach Agdam          prestavljeno
Maccabi Tel Aviv - Sivaspor          1:0 (0:0)
- lestvica:
1. Villarreal                  5  4  1  0 14:5   13
2. Maccabi Tel Aviv            6  3  2  1  6:7   11
3. Sivasspor                   6  2  0  4  9:11   6
4. Karabah Agdam               5  0  1  4  4:10   1

- skupina J:
Ludogorec Razgrad - Linzer ASK        1:3 (0:0)
Tottenham - Antwerpen                 2:0 (0:0)
- lestvica:
1. Tottenham                   6  4  1  1 15:5   13
2. Antwerpen                   6  4  0  2  8:5   12
3. LASK Linz                   6  3  1  2 11:12  10
4. Ludogorec Razgrad           6  0  0  6  7:19   0

- skupina K:
Dinamo Zagreb - CSKA Moskva           3:1 (2:0)
(Petar Stojanović je bil med rezervnimi igralci Dinama)
Wolfsberger - Feyenoord               1:0 (1:0)
- lestvica:
1. Dinamo Zagreb               6  4  2  0  9:1   14
2. Wolfsberger                 6  3  1  2  7:6   10
3. Feyenoord                   6  1  2  3  4:8    5
4. CSKA Moskva                 6  0  3  3  3:8    3

- skupina L:
Slovan Liberec - Crvena zvezda        0:0
1899 Hoffenheim - Gent                4:1 (2:0)
- lestvica:
1. Hoffenheim                  6  5  1  0 17:2   16
2. Crvena zvezda               6  3  2  1  9:4   11
3. Slovan Liberec              6  2  1  3  4:13   7
4. Gent                        6  0  0  6  4:15   0
 
Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.