Šport > Nogomet
146 ogledov

Napoli slavil na Rujevici, zmagi Dinama in Zvezde

Adam Gnezda Čerin Eljif Elmas Rijeka Napoli Epa
V četrtek zvečer so bile odigrane tekme 3. kola skupinskega dela Lige Evropa.

Rijeka s trenerjem Simonom Rožmanom in Adamom Gnezdo Čerinom (na fotografiji zgoraj) v prvi postavi je gostila sloviti Napoli in kljub vodstvu doživela poraz (1:2).

Za Hrvate je zadel Robert Murić, še pred polčasom je izenačil Diego Demme. Odločilni gol je v drugem polčasu v lastno mrežo zabil mladi branilec Filip Braut.

V skupini F imajo Napoli, AZ Alkmaar in Real Sociedad po šest točk, Rijeka je po treh porazih še vedno na ničli.

aleksander čeferin Uefa Šport Čeferin pozval Fifo: "To je treba spremeniti!"

V skupini B je dunajski Rapid z Dejanom Petrovičem, ta je igral do 72. minute, stežka premagal irski Dundalk (4:3). Po zmagi nad Moldejem (4:1) je z maksimalnim izkupičkom na vrhu londonski Arsenal, Norvežani so drugi, Avstrijci tretji, Irci pa četrti.

Skupina K je prinesla zmago zagrebškega Dinama nad Wolfsbergerjem (1:0). Gostje so ob koncu prvega polčasa ostali zgolj z deseterico, njihovo usodo je zapečatil Nigerijec Iyayi Atiemwen. Petra Stojanovića ni bilo v kadru modrih.

Petar Stojanović Dinamo Zagreb Šport Korona seje po hrvaškem prvaku, okuženih že devet ljudi

Žiga Laci je za AEK Atene obsedel na klopi, njegova ekipa pa je v gosteh visoko (1:4) ugnala ukrajinsko Zorjo iz Luganska. V isti skupini je v dvoboju vodilnih Leicester City povozil Brago (4:0) in s popolnim izkupičkom zaseda vrh lestvice v skupini G.

Crvena zvezda je v Beogradu premagala belgijski Gent (2:1) in ostala na drugem mestu v skupini L, kjer po zmagi nad Slovanom (5:0) primat drži Hoffenheim.

Liga Evropa, 3. kolo:

 

Skupina A:
AS Roma - CFR Cluj                         5:0 (3:0)
Young Boys Bern - CSKA Sofija              3:0 (3:0)
Lestvica:
1. Roma                        3  2  1  0  7:1  7
2. Young Boys Bern             3  1  1  1  5:3  4
3. CFR Cluj                    3  1  1  1  3:6  4
4. CSKA Sofija                 3  0  1  2  0:5  1


Skupina B:
Rapid Dunaj - Dundalk                      4:3 (1:1)
Arsenal - Molde                            4:1 (1:1)
Lestvica:
1. Arsenal                     3  3  0  0  9:2  9
2. Molde                       3  2  0  1  4:5  6
3. Rapid Dunaj                 3  1  0  2  5:6  3
4. Dundalk                     3  0  0  3  4:9  0


Skupina C:
Slavia Praga - Nice                        3:2 (2:1)
Hapoel Beer Sheva - Bayer Leverkusen       2:4 (2:2)
Lestvica:
1. Bayer Leverkusen            3  2  0  1 10:5  6
2. Slavia Praga                3  2  0  1  5:5  6
3. Hapoel Beer Sheva           3  1  0  2  5:6  3
4. Nice                        3  1  0  2  5:9  3


Skupina D:
Benfica - Glasgow Rangers                  3:3 (1:2)
Lech Poznan - Standard Liege               3:1 (2:1)
Lestvica:
1. Benfica                     3  2  1  0 10:5  7
2. Glasgow Rangers             3  2  1  0  6:3  7
3. Lech Poznan                 3  1  0  2  5:6  3
4. Standard Liege              3  0  0  3  1:8  0


Skupina E:
PAOK Solun - PSV Eindhoven                 4:1 (0:1)
Omonia Nikozija - Granada                  0:2 (0:1)
Lestvica:
1. Granada                     3  2  1  0  4:1  7
2. PAOK Solun                  3  1  2  0  5:2  5
3. PSV Eindhoven               3  1  0  2  4:7  3
4. Omonia Nikozija             3  0  1  2  2:5  1


Skupina F:
Real Sociedad - AZ Alkmaar                 1:0 (0:0)
Rijeka - Napoli                            1:2 (1:1)
Lestvica:
1. AZ Alkmaar                  3  2  0  1  5:2  6
2. Napoli                      3  2  0  1  3:2  6
3. Real Sociedad               3  2  0  1  2:1  6
4. Rijeka                      3  0  0  3  2:7  0


Skupina G:
Leicester City - Braga                     4:0 (1:0)
Zorja Lugansk - AEK Atene                  1:4 (0:2)
Lestvica:
1. Leicester City              3  3  0  0  9:1  9
2. Braga                       3  2  0  1  5:5  6
3. AEK Atene                   3  1  0  2  5:6  3
4. Zorja Lugansk               3  0  0  3  2:9  0


Skupina H:
Celtic Glasgow - Sparta Praga              1:4 (0:1)
Milan - Lille                              0:3 (0:1)
Lestvica:
1. Lille                       3  2  1  0  9:3  7
2. Milan                       3  2  0  1  6:4  6
3. Sparta Praga                3  1  0  2  5:8  3
4. Celtic Glasgow              3  0  1  2  4:9  1


Skupina I:
Villarreal - Maccabi Tel Aviv              4:0 (1:0)
Sivasspor - Karabah Agdam                  2:0 (1:0)
Lestvica:
1. Villarreal                  3  3  0  0  12:4 9
2. Maccabi Tel Aviv            3  2  0  1  3:5  6
3. Sivasspor                   3  1  0  2  6:7  3
4. Karabah Agdam               3  0  0  3  1:6  0


Skupina J:
Antwerp - LASK Linz                        0:1 (0:0)
Ludogorec Razgrad - Tottenham Hotspur      1:3 (0:2)
Lestvica:
1. Tottenham Hotspur           3  2  0  1  6:2  6
2. Antwerp                     3  2  0  1  3:2  6
3. LASK Linz                   3  2  0  1  5:6  6
4. Ludogorec Razgrad           3  0  0  3  5:9  0


Skupina K:
Dinamo Zagreb - Wolfsberg                  1:0 (0:0)
Feyenoord - CSKA Moskva                    3:1 (0:0)
Lestvica:
1. Dinamo Zagreb               3  1  2  0  1:0  5
2. Wolfsberg                   3  1  1  1  5:3  4
3. Feyenoord                   3  1  1  1  4:5  4
4. CSKA Moskva                 3  0  2  1  2:4  2


Skupina L:
Hoffenheim - Slovan Liberec                5:0 (2:0)
Crvena zvezda - Gent                       2:1 (1:1)
Lestvica:
1. Hoffenheim                  3  3  0  0 11:1  9
2. Crvena zvezda               3  2  0  1  7:4  6
3. Slovan Liberec              3  1  0  2  2:10 3
4. Gent                        3  0  0  3  2:7  0
 
Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.