130 ogledov

Sarma in soigralci še naprej odlični

Samir Handanović Profimedia
Inter po zmagi nad Laziem še naprej na vrhu serie A.

Nogometaši Interja iz Milana so na tekmi 21. kroga italijanskega prvenstva na San Siru premagali Lazio z 2:1 in zadržali prvo mesto na lestvici. Za soigralce nekdanjega slovenskega reprezentančnega vratarja Samirja Handanovića, ki je branil celo tekmo, sta zadela Alessandro Bastoni (30.) in Milan Škriniar (67.), za Lazio pa Ciro Immobile (35.).

V večernih nedeljskih urah je na veliko italijansko sceno stopil tudi vratar Vid Belec. Njegova Salernitana je v Veroni slavila z 2:1, a je še naprej na zadnjem mestu v 20-članski serie A. Za gostujočo zasedbo sta zadela Milan Đurić (29.) in Grigoris Kastanos (70.), za domačo ekipo pa Darko Lazović (63.).

V popoldanskih urah so bili aktivni še štirje slovenski nogometaši na Apeninskem polotoku. Atalanta je v Vidmu visoko premagala Udinese s 6:2, zavoljo zmage Napolija nad Sampdorio z 1:0 pa je še naprej na četrtem mestu na lestvici. Slovenski reprezentant Josip Iličić je tekmo začel na klopi za rezervne igralce, v igro pa je vstopil v 79. minuti.

Zasedba iz Bergama je vse dvome o zmagi razrešila v prvi polovici tekme, ko so zadeli Hrvat Mario Pašalić (17.), Kolumbijec Luis Muriel (22.) in Ukrajinec Ruslan Malinovskij (43.). V drugem polčasu so se med strelce vpisali Muriel (76.), Danec Joakim Maehle (89.) in Matteo Pessina (92.), za Videmčane pa sta zadela Argentinec Nahuel Molina (59.) in Portugalec Beto (88.).

Nogometaši Milana so v gosteh premagali Venezio s 3:0. Za drugouvrščene Milančane, ki za vodilnimi mestnimi tekmeci zaostajajo za točko, je dva gola dosegel Theo Hernandez, enega pa Zlatan Ibrahimović. Slovenski reprezentant Domen Črnigoj je za klub iz Benetk zaigral že po zaostanku z 0:3, v igro je vstopil v 60. minuti.

Nogometašem iz Empolija, kjer igrata slovenska reprezentanta Petar Stojanović in Leo Štulac, je močno spodrsnilo. Zasedba iz Toskane je na domačem igrišču visoko izgubila proti Sassuolu z 1:5, kljub devetemu porazu v tej sezoni pa ostaja trdno na sredini razpredelnice v serie A.

Petar Stojanović | Avtor: Profimedia Profimedia

Za Sassuolo sta med 13. in 24. minuto zadela Domenico Berardi in Giacomo Raspadori, v drugem polčasu pa sta usodo Empolija, ki je od 61. minute igral z igralcem manj, saj je Mattia Viti prejel dva rumena kartona, zapečatila Gianluca Scamacca (67., 92.) in Raspadori (71.). Edini gol za Empoli je dosegel Škot Liam Henderson v 16. minuti. Stojanović je odigral celotno tekmo za Empoli, Štulac pa je bil v kadru domače ekipe le v prvem polčasu.

Največ golov so gledalci videli v večnem mestu, kjer je Juventus po zaostanku z 1:3 uprizoril prvovrsten preobrat in proti Romi slavil s 4:3. Za staro damo, ki je v končnici nastopila z igralcem manj, saj je Nizozemec Matthijs de Ligt prejel drugi rumeni karton, je zmagoviti gol dosegel bočni branilec Mattia De Sciglio v 77. minuti, eden od junakov dvoboja pa je bil tudi poljski vratar Wojciech Szczesny, ki je v 83. minuti - pri izidu 3:4 - ubranil 11-metrovko po strelu Lorenza Pellegrinija.

V ponedeljek bo tekma Torino - Fiorentina, v torek pa Cagliari - Bologna.

Vodstvo serie A je zaradi pandemije novega koronavirusa sprejelo nekatere nove ukrepe in obisk na stadionu omejilo na 5000 gledalcev, kar nekatere klube bolj prizadene kot druge. Venezia, denimo, ima kapaciteto 9977 mest, torej bi 5000 obiskovalcev pomenilo celo več dovoljenih kot doslej, ko je lahko bil stadion 50-odstotno poln (4988 ljudi). To bo v veljavo stopilo 15. januarja in veljalo do 5. februarja.

1. Inter             20  15  4  1  51:16   49
 2. Milan             21  15  3  3  46:23   48
 3. Napoli            21  13  4  4  37:15   43
 4. Atalanta          20  12  5  3  44:26   41
 5. Juventus          21  11  5  5  32:21   38
 6. Fiorentina        19  10  2  7  34:25   32
 7. Roma              21  10  2  9  35:28   32
 8. Lazio             21   9  5  7  43:39   32