7 ogledov

Senzacija leta vse bližje

Wes Morgan Leicester City Southampton EPA
Leicester je v 32. krogu na domačem King Power stadionu z 1:0 ugnal Southampton in najbližjemu zasledovalcu Tottenhamu šest krogov pred koncev ušel že za 7 točk. Na drugi nedeljski tekmi je minimalno zmago proti Evertonu slavil Manchester United.

Leicester je doma z golom kapetana Wesa Morgana slavil proti Southamptonu. Vodilna ekipa angleške Premier lige je do odločilnega zadetka prišla v 38. minuti, ko je po podaji Christiana Fuchsa z glavo Morgan matiral nemočnega Fraserja Forsterja.

V nadaljevanju so domači vzdržali prednost in v 73. minuti prišli do priložnosti za podvojitev prednsoti, a je Forster s fantastičnim posredovanjem na golovi črti veselje preprečil Dannyju Simpsonu.

Rdeči vragi prigarali zmago

Na drugi nedeljski tekmi je Manchester United gostil Everton. Domači so v prvem polčasu prišli do dveh priložnosti, a je obe zapravil Anthony Martial.

Za zapravljeni priložnosti se je odkupil v 54. minuti, ko mu je asistiral rezervist Timothy Fosu-Mensah, ki je vstopil ob polčasu. V nadaljevanju bi lahko gostje prišli do izenačenja, a je vratarja Davida de Geo po strelu Phila Jagielka z glavo rešila prečka.

Leicester tako ostaja na vrhu prvenstvne lestvice in ima šest tekem pred koncem 7 točk prednosti pred Tottenhamom, na tretjem mestu pa Arsenal s tekmo manj zaostaja že za 11 točk. United se je z zmago Manchester Cityju na četrtem mestu približal na točko zaostanka.