613 ogledov

Slovenci so se tokrat prikazali v drugačni luči

Norveška - Slovenija Epa
Slovenska nogometna reprezentanca je kljub odsotnosti selektorja Matjaža Keka in izključitvi Mihe Blažiča v 63. minuti iztržila neodločen izid z Norveško (0:0) in s tem prve letošnje točke v ligi narodov.

Slovenska nogometna reprezentanca je po porazih s Švedsko doma in Srbijo v gosteh v ligi B lige narodov tokrat v Oslu igrala 0:0 proti Norveški. Naslednja tekma Slovence, ki jih v odsotnosti Matjaža Keka vodi Boštjan Cesar, čaka v nedeljo v Stožicah proti Srbiji.

Krizni sestanek Šport Slovenci so si nalili čistega vina: "Vsak je lahko povedal, če ga kaj moti"

Slovenska vrsta na stadionu s pogledom na vrh skakalnice na Holmenkollnu doslej še ni osvojila niti točke. Potem ko se je v slovenski vrsti v zadnjih dneh govorilo o dveh porazih, slabi igri in morebitnem odhodu Matjaža Keka (tega zaradi okužbe z novim koronavisuom ni bilo v norveško prestolnico), pa so bili Norvežani pred tekmo v naletu, v gosteh so premagali tako Srbijo kot Švedsko.

ška - Slovenija | Avtor: Epa Epa

Toda slovenska vrsta se je tokrat predstavila v drugačni luči, resda strelsko ni bila uspešna, a borbenosti je bilo tokrat neprimerno več kot v Beogradu pred dnevi, tako da je prišla do želene točke - prve na Norveškem in prve v tej izvedbi lige narodov.

Slovenci so tekmo začeli z nekaterimi spremembami, v sistemu 4-4-1-1 sta bila v osrčju obrambe David Brekalo in Miha Blažič, na bokih Gregor Sikošek in Žan Karničnik, na sredini Petar Stojanović (na naslednji tekmi ga ne bo zaradi kartonov), Adam Gnezda Čerin, Jasmin Kurtič in Benjamin Verbič, v napadu pa Žan Celar in Benjamin Šeško.

Antoine Griezmann Liga narodov Šport Zaradi te poteze na tekmi s Hrvaško se Griezmannu smeji ves nogometni svet

Slovenci so kar odločno začeli in v peti minuti prišli do udarca iz kota, po katerem je Brekalo z glavo zgrešil cilj. Nato je bila igra mirnejša, enakovredna in brez velikih priložnosti, v 20. minuti je sicer od daleč poskusil Kurtić, toda Oerjan Nyland ni imel veliko težav.

Norvežani kljub napadalnemu zvezdniku Erlingu Haalandu dotlej pred ne povsem povsem polnim Ullevaalom (ta ima kapaciteto 28.000 gledalcev) niso prišli do omembe vrednega poskusa, zato pa je v 32. minuti po spodobni akciji na levi strani do novega strela prišel Kurtić, toda žogo poslal čez gol.

V 37. minuti je bilo znova bolj vroče pred norveškimi vrati, ko je Celar prišel do žoge v bližini gola, zadel tudi vratnico, potem pa naredil prekršek nad vratarjem. V 43. minuti je imela Slovenija tudi nekaj sreče, saj je sam proti Oblaku stekel Joshua King, a se zapletel.

Isti igralec je le nekaj trenutkov zatem tudi zadel z diagonalnim strelom malce z leve strani z dobrih desetih metrov, a je bil v prepovedanem položaju. Tik pred koncem polčasa pa so trije Slovenci stekli v protinapad proti dvema Norvežanoma, a je na koncu Kurtić preslabo oddal žogo proti Stojanoviću.

Bizarno Šport Pojasnjen izvor skrivnostne luknje na zelenici

V 47. minuti je prvič na tekmi do strela prišel Haaland, toda trem zadetkom s prvih dveh tekem tokrat ni dodal še četrtega, žogo je z glavo poslal v Oblakovo naročje. Pozneje pa je žogo slabo zadel ob poskusu "škarjic".

Norvežani so sicer precej odločneje začeli drugi polčas, v 55. minuti je Oblak izjemno posredoval, ko je izpod nog v zadnjem trenutku vzel žogo Haalandu, takoj zatem pa še dvakrat posredoval ter preprečil en avtogol in en zadetek po norveškem poskusu z glavo.

V 58. minuti je pritisk domačih skušal unovčiti Mohamed Elyounoussi, toda zgrešil je cilj, v 61. je Oblak posredoval po strelu z glavo Alexandra Soerlotha, za nameček pa je Blažič v 63. minuti dobil rdeči karton, ko je kot zadnji igralec naredil prekršek nad Haalandom.

| Avtor: Epa Epa

Takoj zatem je s prostega strela s približno 20 metrov Martin Oedegaard zadel prečko, Norvežani pa so še naprej nizali napade, tudi streljali, toda slovenska obramba je še držala "ničlo". V 85. so celo gosti prišli do strela z glavo, toda Domen Črnigoj je žogo poslal čez gol.

Domači so po naletu Martina Milca v 86. minuti zahtevali najstrožjo kazen, a je niso dobili, Oblak je nato ustavil nov Oedegaardov strel, že v sodniškem dodatku pa je bil dvakrat neuspešen še Haaland.