86 ogledov

Slovenci uspešni v zadnjem kolu, vseeno vsi izpadli

Miha Zajc Profimedia
Prva zmaga Ferencvarosa, uspešen tudi Rapid. Remija za Zajca in Gorenca Stankovića.

Nogometaši Ferencvarosa Mihe Blažiča in dunajskega Rapida Dejana Petroviča so v današnjih večernih tekmah 6., zadnjega kroga evropske nogometne lige dosegli minimalni zmagi 1:0, a so oboji ostali na mestih, ki ne omogočajo spomladanskega nadaljevanja v tem tekmovanju.

Blažičev Ferencavors - slovenski nogometaš je igral vso tekmo - je bil že pred tekmo obsojen na zadnje mesto, je pa danes z minimalno zmago, prvo v sezoni, proti vodilnemu Bayerju popravili vtis. Nemci so kljub spodrsljaju ostali na prvem mestu, saj je na drugi tekmi te skupine Celtic s 3:2 ugnal drugouvrščeni Betis.

Miha Blažič | Avtor: Epa Epa

V skupini H pa je na tretje mesto skočil Rapid. Petrovič, igral je vsej 90 minut, ter soigralci so premagali Genk z 1:0 in ga za točko prehiteli na lestvici. Na drugi tekmi je zagrebški Dinamo premagal West Ham z 1:0, a kljub temu ostal drugi na lestvici za Angleži.

V skupini B je na tekmi, kjer sta oba gola na obeh straneh padla v prvem polčasu, prvo mesto osvojil prav Monaco, Sturm, za katerega je Jon Gorenc Stanković igral vseh 90 minut, pa zadnje. Na drugo mesto se je povzpel Real Sociedad, ki je s 3:0 - dva gola je prispeval Mikel Oyarzabal - odpravil PSV. Slednji bo spomladi nadaljeval v konferenčni ligi.

V skupini D je Miha Zajc ob remiju Fenerbahčeja in Eintrachta igral do 77. minute, Nemci pa so kljub točki osvojili prvo mesto, drugo pa je zasedel Olympiakos, ki je tokrat sicer izgubil z 0:1 v Antwerpnu.

Miha Zajc | Avtor: Profimedia Profimedia

V skupini F sta na prvih mestih ostala Crvena zveza in Braga, ki sta danes igrali 1:1, v skupini E pa sta bila prav tako že prej trdno na prvih dveh mestih Galatasaray in Lazio, danes sta v medsebojni tekmi igrala 0:0.

Sicer pa so si v evropski ligi zagotovili nadaljevanje tekmovanja še Lyon, Rangers, Monaco, Real Sociedad, Spartak Moskva, Napoli, Eintracht Frankfurt in Olympiakos.

V "play-offu" za osmino finala se bodo drugouvrščenim (Rangers, Real Sociedad, Napoli, Olympiakos, Lazio, Braga, Real Betis, Dinamo Zagreb) pridružili tretjeuvreščeni iz lige prvakov, to pa so RB Leipzig Kevina Kampla, Porto, Borussia Dortmund, Šerif Tiraspol Lovra Bizjaka, Barcelona, Atalanta Josipa Iličića, Sevilla in Zenit.