1565 ogledov

Slovenec veliki junak Leipziga

Kevin Kampl Profimedia
Kevin Kampl je Leipzigu zagotovil zmago in skok na tretje mesto.

Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je z zadetkom pomagal Leipzigu do zmage v 31. krogu nemškega nogometnega prvenstva proti Freiburgu z 1:0. S tem so varovanci Marca Roseja na lestvici napredovali na tretje mesto.

Dvaintridesetletni Kampl je dvoboj proti Freiburgu začel na klopi za rezervne igralce, v igro pa vstopil v 53. minuti. Dvajset minut kasneje pa je dosegel edini zadetek na tekmi in Leipzigu omogočil skok na tretje mesto.

Kampl in soigralci so po 31 krogih zbrali 57 točk oziroma eno več od neposrednih tekmecev za nastop v ligi prvakov prihodnje leto, Uniona iz Berlina ter današnjega tekmeca Freiburga.

Berlinčani so izgubili proti Augsburgu z 0:1. Edini zadetek je dosegel Dion Drena Beljo v 53. minuti. Med evropsko elito bodo sicer igrala štiri nemška moštva.

Na preostalih današnjih tekmah je Borussia Mönchengladbach doma premagala Bochum z 2:0, Hertha Berlin je bila prav tako doma boljša od Stuttgarta z 2:1, Hoffenheim pa je zmagal proti Eintrachtu iz Frankfurta s 3:1.

Ob 18.30 bo vodilni Bayern iz Münchna gostoval pri Werderju iz Bremna, medtem ko bo Borussia Dortmund v nedeljo na edini preostali tekmi 31. kroga gostila Wolfsburg.

Na lestvici Münchenčane in Dortmundčane loči ena točka (62:61).