286 ogledov

Nov šok za Bayern, po porazu je padel na drugo mesto

Thomas Müller Profimedia
Dortmund izkoristil spodrsljaj Bayerna in skočil na vrh Bundeslige.

Nogometaši Borussie Dortmund so v zadnji sobotni tekmi 29. kroga nemške lige zanesljivo premagali Eintracht s 4:0 in se tako povzpeli na prvo mesto lestvice. Popoldne je namreč do tega kroga vodilni Bayern izgubil v Mainzu z 1:3. Po novem ima Dortmund 60 točk, Bayern pa 59.

Nogometaši Bayerna so nekajkrat že ponudili priložnost tekmecem, a jih Dortmund ni izkoristil. Nazadnje prejšnji teden, ko je po remiju Bavarcev s Hoffenheimom tudi sam odnesel le točko iz Stuttgarta.

Danes pa so Porurci le naredili odločilen korak. Več kot samo prst so jim prvaki ponudili s šokantnim porazom v Mainzu, kjer se je še poglobila kriza bavarskega velikana. Ta že več kot mesec išče pot iz globin, v tem času je nemški prvak izpadel iz pokala in lige prvakov, v prvenstvu pa zdaj izgubil z Mainzem.

Vsaj v prvem polčasu še ni kazalo na polom do tega kroga vodilne ekipe, Sadio Mane je zadel za vodstvo. Toda v nadaljevanju so zagrizeni domači nogometaši postajali vse boj nevarni, po izenačenju Ludovica Ajorqua v 65. minuti pa so popolnoma izkoristili anemičnost in raztresenost tekmece vter v pičlih 12 minutah z zadetkoma Leandra Barreira in Aarona Martina zapečatili usodo Bayerna, sami pa naredili pomemben korak v boju za evropska tekmovanja in začasno skočili na šesto mesto.

Dortmund je hitro pokazal, da ne bo ponovil napake iz prejšnjega tedna. Goste je načel Jude Bellingham v 19. minuti, do konca prvega dela sta visoko prednost zagotovila še Donyell Malen in Mats Hummels.

Jude Bellingham | Avtor: Profimedia Profimedia

Malen pa je v 66. zadel še enkrat in dokončno potrdil delitev rumeno-črnih na vrh lestvice.

Do konca sezone je še pet krogov. Dortmund je bil nazadnje prvak leta 2012, vse naslove odtlej je pobral Bayern.

1. Borussia Dortmund        29  19   3   7  66:39  60
 2. Bayern München           29  17   8   4  79:33  59
 3. Union Berlin             28  15   7   6  43:31  52
 4. Leipzig                  28  15   6   7  53:35  51
 5. Freiburg                 28  14   8   6  41:37  50
 6. Mainz                    29  12   9   8  49:40  45
 7. Bayer Leverkusen         28  13   5  10  51:41  44
 8. Wolfsburg                29  11  10   8  51:37  43