417 ogledov

Slovenec zabil izjemen gol za prvenec v Serie A

Leo Štulac Epa
Slovenski reprezentant prispeval zadetek za zmago v gosteh.

Nogometaši Empolija so v 5. krogu italijanskega prvenstva prišli do svoje druge zmage, potem ko so slavili na gostovanju pri Cagliariju z 2:0. Med strelce se je vpisal tudi Leo Štulac.

Federico Di Francesco je Empoli popeljal v vodstvo v 29. minuti, Štulac, ki je v igro vstopil v 64. minuti,pa  je v 69. minuti podvojil prednost svojega moštva, ko je z lepim, močnim strelom izven kazenskega prostora v mrežo pospravil odbito žogo.

Petar Stojanović je za zmagovalce igral do 64. minute.

Milan, ki se je zdaj na vrhu lestvice točkovno izenačil z Interjem, je gostil Venezio Domna Črnigoja, ta je v igro vstopil v 53. minuti, in jo premagal po zaslugi zadetkov Brahima Diaza v 68. in Thea Hernandeza v 83. minuti.

Že pred tem so nogometaši Salernitane, pri kateri je Vid Belec branil celo tekmo, gostili Verono in igrali 2:2.  Salernitana, ki je bila do tega kroga brez točke na zadnjem mestu, je že po slabe pol ure prišla na rob novega poraza, potem ko je njeno mrežo dvakrat zatresel Hrvat Nikola Kalinić. Belec je bil obakrat bolj ali manj brez moči. V igro pa se je vrnila ob koncu prvega polčasa, ko je zaostanek zmanjšal Cedric Gondo. V 76. minuti je nato domače razveselil še Mamadou Coulibaly, ki je poskrbel za izenačenje in prvo točko v sezoni.

Na gostovanju pri Spezii pa je Juventus, ki je zelo slabo začel sezono in na prvih štirih tekmah zbral vsega dve točki, povedel v 27. minuti prek Moiseja Keana, že pet minut pozneje pa so domači izenačili z golom Emmanuela Quartsina Gyasija. Janis Antiste je domačo ekipo v 49. minuti popeljal do vodstva, toda torinska ekipa je prevladovala, pritiskala in v 66. minuti izenačila z golom nepopustljivega Federica Chiese. V 72. minuti pa je Matthijs de Ligt staro damo popeljal do novega vodstva in prve zmage v sezoni.

Že v torek so nogometaši milanskega Interja v gosteh ugnali Fiorentino s 3:1 in se povzpeli na vrh lestvice. Atalanta je doma premagala Sassuolo z 2:1, obračun Bologne in Genoe pa se je končal z 2:2. Slednja je, kot kaže, dobila novega lastnika. Italijanski mediji so zapisali, da je najstarejši italijanski klub (ustanovljen 1893) od Enrica Preziosija za 150 milijonov evrov kupil ameriški investicijski sklad 777 Partners. Preziosi je bil lastnik Genoe od leta 2003.

1. Inter Milano     5 4 1 0 18:5   13
 2. Milan            5 4 1 0 10:2   13
 3. Napoli           4 4 0 0 10:2   12
 4. Atalanta         5 3 1 1  6:4   10
 5. Roma             4 3 0 1 11:5    9
 6. Fiorentina       5 3 0 2  8:9    9
 7. Bologna          5 2 2 1  7:10   8
 8. Lazio            4 2 1 1 11:6    7