103 ogledov

Slovenke na mestu za vsaj dodatne kvalifikacije

Mateja Zver Profimedia
Slovenke so zabeležile četrto zmago v svoji kvalifikacijski skupini.

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v sedmi tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2021 v Kranju premagala Turčijo s 3:1 (2:1). Naslednjo tekmo bodo izbranke selektorja Boruta Jarca v skupini A igrale 23. oktobra v Rusiji.

Slovenija v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2021 nastopa v skupini 1, ob njej pa še Nizozemska, Rusija, Kosovo, Turčija in Estonija. Slovenija je v prvem delu izgubila z Rusijo (0:1), potem je dvakrat visoko porazila Kosovo (5:0, 3:0) in Turčijo (6:1) ter dvakrat izgubila proti Nizozemski (2:4, 1:4).

Tokrat se je v Kranju še drugič v kvalifikacijah merila s Turčijo in jo spet premagala. Turkinje so povedle v 18. minuti prek Gülbin Hiz, Slovenke pa so izenačile v 28. minuti, ko je Mateja Zver zadela z enajstmetrovke. V 41. minuti je bila Zverova v vlogi podajalke pri drugem slovenskem zadetku, ki ga je dosegla Lara Prašnikar. V 78. minuti je po novi podaji Zverove za 3:1 zadela Špela Kolbl.

Jarc je sicer tekmo začel s postavo Zala Meršnik, Kaja Eržen, Špela Rozmarič, Lana Golob, Lara Klopčič, Kaja Korošec, Dominika Čonč, Zver, Pamela Begič, Kolbl in Prašnikar. V nadaljevanju sta priložnost za igro dobili še Nina Predanič in Lara Ivanuša.

Na evropsko prvenstvo se neposredno uvrstijo vse zmagovalke devetih skupin in po tri najboljše drugouvrščene zasedbe. Šesterica preostalih drugouvrščenih bo nastopila v dodatnih kvalifikacijah.