143 ogledov

Slovenski reprezentant zabil svoj četrti gol v sezoni

Sandi Lovrić Profimedia
Sandi Lovrić je dosegel prvi gol na tekmi med Udinesejem in Monzo.

Slovenski nogometni reprezentant Sandi Lovrić je v 29. krogu italijanskega prvenstva dosegel zadetek za Udinese. Videmčani so na domači zelenici osvojili točko, potem ko so ob koncu dvoboja izenačili proti Monzi (2:2). Ta je vmes prišla do preobrata in vodila z 2:1. Medtem ko je Lovrić igral 80 minut, je celo tekmo za Videmčane odigral Jaka Bijol.

Lovrić je bil za svoj četrti zadetek v sezoni natančen v 18. minuti, Udinese pa je do polčasa vodstvo ohranil. Monza je drugi polčas odprla sijajno in po treh minutah izenačila po zadetku Andree Colpanija, v 56. minuti pa je Nicolo Rovella gostom zagotovil vodstvo. Udinese je ob koncu dvoboja izenačil, potem ko je Beto v drugi minuti sodnikovega dodatka zadel z bele pike.

Spezia, pri kateri je Tio Cipot igral od 65. minute, je gostovala pri Fiorentini in igrala 1:1. Gostom je točko prinesel M'Bala Nzola, ko je izenačil v 32. minuti.

Sampdoria, pri kateri Martin Turk tokrat ni branil, pa je doživela nov udarec. Pristala je povsem na dnu lestvice, potem ko je doma izgubila proti po novem predzadnjemu Cremoneseju z 2:3. Leandro Sernicola je v 95. minuti zadel za zmago ekipe, ki bo tako kot Sampdoria prihodnjo sezono najverjetneje igrala v drugi italijanski ligi.

Domač poraz je doživela tudi Atalanta, z 0:2 je izgubila proti Bologni. Nicola Sansone in Ricardo Orsolini sta zadela za goste.

Roma je z enajstmetrovko Paula Dybale z 1:0 zmagala v gosteh pri Torinu, Verona pa je doma premagala Sassuolo z 2:1 in dosegla pomembne točke v boju za obstanek. Za rešilnim 17. mestom zaostaja za štiri točke.

V večerni tekmi je drugouvrščeni Lazio gostil Juventus in ga premagal z 2:1. Mattia Zaccagni je zmagoviti gol dosegel v 53. minuti. Pred tem sta v prvem polčasu zadela Sergej Milinković-Savić za domače in Adrien Rabiot za goste.

Od slovenskih nogometašev v petek nihče ni stopil na zelenice. Domen Črnigoj pri Salernitani manjka zaradi poškodbe, Samir Handanović pa je pri Interju obsedel na klopi. Kluba sta se razšla z neodločenim izidom 1:1. Empoli je brez pomoči Petra Stojanovića in Lovra Štubljarja osvojil točko proti Milanu (0:0).

Napoli je v petek z 2:1 premagal Lecce in ima po 29 tekmah na vrhu razpredelnice 74 točk.

1. Napoli           29  24   2   3  66:21  74
 2. Lazio            29  17   7   5  46:20  58
 3. Roma             29  16   5   8  39:26  53
 4. Milan            29  15   7   7  48:36  52
 5. Inter            29  16   3  10  48:33  51
 6. Atalanta         29  14   6   9  47:34  48
 7. Juventus         29  18   5   6  47:24  44*
 8. Bologna          29  12   7  10  38:36  43