330 ogledov

Slovenski reprezentant z golom in podajo

Jaka Bijol Profimedia
Bijolova gol in podaja dovolj za točko Udineseja.

Slovenski nogometni reprezentant Jaka Bijol je v 22. krogu italijanske lige za Udinese dosegel gol in prispeval še podajo, dvoboj proti Sassuolu pa se je končal z neodločenim izidom 2:2. Sandi Lovrič je za Udinese odigral 80 minut.

Videmčani so na tekmi dvakrat povedli, a ostali brez treh točk. V prvi minuti oziroma že po 25 sekundah je prav po podaji Bijola gol dosegel Iyenoma Udogie. Vsega pet minut kasneje je za Sassuolo izenačil Matheus Henrique, potem ko se je njegov strel nesrečno za Slovenca odbil od Bijola in premagal vratarja Marca Silvestrija.

Je pa Bijol na drugi strani v 28. minuti izkoristil lepo podajo Lazarja Samardžića in iztegnil nogo za novo vodstvo Videmčanov. To je bil Vuzeničanov tretji gol v sezoni.

Jaka Bijol | Avtor: Profimedia Profimedia

So pa že pred polčasom gostje izkoristili še eno napako domačih, ko je avtogol 'zabil' Nehuen Perez.

Udinese je na lestvici osmi s 30 točkami. Na vrhu je Napoli s 56, ki bo danes gostil zadnjeuvrščeni Cremonese. Na lestvici imajo Neapeljčani 13 točk naskoka pred Interjem iz Milana. Ta bo v ponedeljek igral pri Sampdorii slovenskega vratarja Martina Turka. Isti dan bo še dvoboj Verone in Salernitane Domna Črnigoja.

V nedeljo je sicer Monza v gosteh premagala Bologno z 1:0 po zadetku Giulia Donatija v 25. minuti.

Nogometaši Empolija in Spezie so 22. krog prvenstva odprli v soboto, tekma se je končala z 2:2. Petar Stojanović je za Empoli igral od 60. minute, Lovra Štubljarja ni bilo v ekipi. Tio Cipot je za Spezio v igro vstopil v 79. minuti.

V soboto sta bili še dve tekmi. Lecce in Roma sta se razšla z 1:1, Atalanta pa je v gosteh z 2:0 odpravila Lazio. Milan je že v petek premagal Torino z 1:0.

Atalanta je na lestvici serie A tretja z 41 točkami, prav toliko jih imata četrta Roma in peti Milan. Lazio je šesti z 39.

1. Napoli           21  18  2   1  51:15  56
 2. Inter            21  14  1   6  41:26  43
 3. Atalanta         22  12  5   5  41:24  41
 4. Roma             22  12  5   5  29:19  41
 5. Milan            22  12  5   5  38:30  41
 6. Lazio            22  11  6   5  37:19  39
 7. Torino           22   8  6   8  22:23  30
 8. Udinese          22   7  9   6  30:25  30