207 ogledov

Šokantna poraza Milana in Juventusa

Dany Mota Profimedia
Slab dan za velikana italijanskega nogometa.

Juventus, ki so mu zaradi finančnih nepravilnosti odvzeli 15 točk, je po nepričakovanem domačem porazu proti Monzi padel na 12. mesto ligaške lestvice. Novinec v Serie A je v gosteh slavil z 2:0, v sezoni pa je proti Stari dami zbral maksimalnih šest točk.

Monza je povedla v 18. minuti, ko je v polno nameril Patrick Ciurria, že v 39. minuti pa se je na semaforku izpisal končni izid. Po lepi akciji in asistenci Carlosa Augusta je zadel še portugalski napadalec Dany Mota. Že v deseti minuti so sicer gostje dosegli zadetek, a je bil ta po posredovanju VAR razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

V drugem polčasu je Juvetus napadal in si pripravil nekaj dobrih priložnosti, a obramba Monze na čelu z odličnim vratarjem Michelejem Di Gregoriom ni klonila.

V rezultatski krizi se je znašel tudi prvak Milan. Ta je tokrat pred domačimi gledalci z 2:5 izgubil proti Sassuolu. To je bil tretji zaporedni poraz rdeče-črnih, petič v nizu pa so ostali brez zmage.

Po dveh asistencah Domenica Berardija sta mrežo Milana zatresla Gregoire Defrel in Davide Frattesi, v 21. minuti pa je Sassuolo tako že vodil z dvema goloma prednosti. Že pred tem je VAR razveljavil zadetek francoskega reprezentančnega napadalca Olivierja Girouda, a je ta v 24. minuti dosegel tudi veljaven gol.

A priključek domačih ni dolgo trajal, že šest minut kasneje se je med strelce vpisal tudi Berardi.

Domenico Berardi | Avtor: Profimedia Profimedia

Z izidom 1:3 se je tudi končal prvi polčas, že na začetku drugega pa je imel Sassuolo na voljo enajstmetrovko, ki jo je izkoristil Armand Lauriente. Tokrat izjemni Berardi je v 79. minuti vpisal še svojo tretjo asistenco, tokrat je podal za zadetek Matheusa Henriqueja. Do konca dvoboja je Divock Origi le nekoliko omilil poraz Milana.

Napoli že na +13

Nogometaši iz Neaplja so na osrednji tekmi 20. kroga italijanskega prvenstva na domačem igrišču premagali Romo z 2:1. Napoli ima po zmagi kar 13 točk naskoka pred milanskim Interjem ter 15 pred Laziem, Atalanto in Milanom.

Izbranci Luciana Spallettija so dosegli že 17. zmago v tej sezoni in strumno korakajo k tretjemu naslovu po sezonah 1986/87 in 1989/90. Za zmago nad v tej sezoni ambicioznimi Rimljani je vodilni zadetek prispeval trenutno najboljši strelec na italijanskem škornju. Nigerijec Victor Osimhen je svoj 14. gol v tej sezoni v serie A zabil v 17. minuti. S prsmi je izjemno zaustavil žogo, nato pa jo z močnim volejem poslal za hrbet gostujočega vratarja.

V 75. minuti je rezervist Stephan El Shaarawy izenačil na 1:1, Egipčan je bil najpretnejši po predložku na drugo vratnico. za zmago Neapeljčanov pa je poskrbel Argentinec Giovanni Simeone v 86. minuti. Sin slovitega Diega Simeoneja je sprejel žogo v kazenskem prostoru in z obrata zadel zgornji kot nasprotnikovega gola.

Giovanni Simeone | Avtor: Profimedia Profimedia

Slovenci igrali že v soboto

Na Apeninskem polotoku so bile že v soboto tri tekme s slovenskim pridihom. Empoli, kjer je od 73. minute igral slovenski reprezentant Petar Stojanović, je doma remiziral z 2:2 s Torinom. Milanski Inter je brez poškodovanega vratarja Samirja Handanovića v gosteh z 2:1 premagal Cremonese, Sampdoria pa je na gostovanju pri Atalanti izgubila z 0:2. Mladi slovenski vratar Martin Turk je sedel na klopi za rezervne igralce pri zasedbi iz Genove.

Že v petek je Spezia, za katero je Tio Cipot igral od 67. minute, z 0:2 izgubila v Bologni. Salernitana, pri kateri je Domen Črnigoj v igro vstopil v 62. minuti, pa je v gosteh z 2:1 premagala Lecce.

V ponedeljek se bo Udinese Jake Bijola in Sandija Lovriča pomeril z Verono.

1. Napoli           20  17  2   1  48:15  53
 2. Inter            20  13  1   6  40:26  40
 3. Lazio            20  11  5   4  36:16  38
 4. Atalanta         20  11  5   4  39:23  38
 5. Milan            20  11  5   4  37:29  38
 6. Roma             20  11  4   5  26:18  37
 7. Udinese          19   7  7   5  27:21  28
 8. Torino           20   7  6   7  21:22  27