1677 ogledov

Šok za slovenskega reprezentanta! V slačilnici kluba izbruhnil požar

Petar Stojanović Profimedia
Stojanovićev Empoli je ponedeljkovo tekmo odigral z enourno zamudo zaradi požara.

Nogometni klub Empoli, katerega člana sta tudi Slovenca Petar Stojanović in Lovro Štubljar, je na tekmi 28. kroga italijanskega prvenstva na domačem igrišči proti Lecceju zmagal z 1:0.

Tekma se je začela z zamudo, potem ko je kratek stik v električni napeljavi v slačilnici povzročil manjši požar, je v izjavi sporočil toskanski klub.

Iz kluba so še dodali, da so gasilci brez zapletov pogasili požar, zaradi varnostnih razlogov pa so tekmo prestavili za eno uro.

Dvoboj klubov, ki sta pred tem obračunom nanizala po štiri poraze v prvenstvu, je odločila enajstmetrovka v 62. minuti. Izkoristil jo je Francesco Caputo za še en pomemben korak k ohranitvi prvoligaškega statusa. Za toskansko moštvo Stojanović ni zaigral, Štubljarja pa sploh ni bilo v kadru.

Empoli ima po 28 krogih 31 točk, Lecce je ostal pri 27. V coni izpada so trenutno Verona z 19, Sampdoria s 15 ter Cremonese s 13 točkami.

Ostali klubi slovenskih nogometašev v tem krogu niso okusili slasti zmage. Inter Samirja Handanovića je doma izgubil proti Fiorentini (0:1), Udinese Jake Bijola in Sandija Lovrića je v gosteh klonil proti Bologni (0:3), Spezia, za katero igra Tio Cipot, in Salernitana Domna Črnigoja sta se razšla z neodločenim izidom (1:1), Sampdoria Martina Turka pa je izgubila proti Romi (0:3).

Od slovenskih nogometašev je le Bijol odigral celo tekmo, Lovrić pa 86 minut, medtem ko ostali bodisi niso stopili na zelenico, bodisi niso bili v kadru svojih klubov.