1070 ogledov

Maribor hitro prevzel vajeti v svoje roke

Jan Repas twitter NK Maribor
Na sporedu je bil veliki slovenski nogometni derbi. Maribor je s 3:1 premagal Olimpijo.

V Ljudskem vrtu je petouvrščeni Maribor gostil drugo Olimpijo in povedel že na samem začetku dvoboja. V drugi minuti je alžirski zvezdnik Hillal Soudani lepo priigraval na robu kazenskega prostora, nato pa streljal proti golu. Žoga sicer ni končala v mreži, a so vijoličasti odločno zahtevali igro z roko.

Glavnega sodnika Aleksandra Matkovića, ki doslej še ni sodil največjega slovenskega obračuna, so iz sobe za VAR povabili na ogled posnetka, po njem pa je koroški delilec pravice pokazal na belo piko. Natančen je bil Arnel Jakupović.

Že v šesti minuti je bilo 2:0. Aljaž Krefl, ki ga je okroglo usnje zadelo v roko ob prvem zadetku domačih, je na sredini izgubil žogo, proti golu je stekel Jan Repas, se izognil naletu Timija Maxa Elšnika, nato pa sprožil malce izven šestnajsterca. Vratar Denis Pintol je bil nemočen, let žoge je pospremil le s pogledom.

Tekma se je nato za nekaj minut umirila, nato pa je v 22. minuti znova izjemno streljal Repas. Tudi tokrat se je odločil za strel zunaj kazenskega prostora, tokrat nekoliko z leve strani. Nameril je v dolgi kot in žogo poslal preko Pintola, ki ni uspel doseči projektila.

Olimpija je bila kasneje več pri žogi, a si pravih priložnosti ni uspela pripraviti. Še najbližje zadetku sta bila Admir Bristrić in Nemanja Motika, ki pa sta v sodnikovem dodatku prvega polčasa merila mimo želenega cilja.

V 52. minuti so zmaji le izpeljali dobro akcijo, po kratkih poddajah je pred Ažbeta Juga sam prišel Rui Pedro, vendar se je domači vratar izkazal, z iztegnjeno nogo je zaustavil strel Portugalca.

Na drugi strani je zadel Soudani, a iz prepovedanega položaja.

Repas je bil blizu svojega tretjega zadetka v 56. minuti, vendar je žogo iz bližine poslal čez gol.

Rui Pedro je v 60. minuti spet preizkusil Juga, v 67. je dokaj nenevarno meril Elšnik, minuto zatem pa je imel Maribor v eni akciji dve "zaključni" žogici, a ostal brez četrtega zadetka, tako je ostalo tudi v 78. minuti po strelu Marina Laušića.

Rui Pedro je nekaj sekund zatem na drugi strani s strelom preko glave zadel vratnico, končni izid pa je v 93. minuti postavil Mustafa Nukić, ki je na svoj 33. rojstni dan uspešno izvedel najstrožjo kazen.

Bravo boljši od Mure

Bravo je na prejšnjih štirih tekmah zbral le dve točki, tokrat pa je zasluženo premagal Muro, pri čemer sta največji napadalni delež opravila Martin Pečar in Luka Kerin.

Po sobotnem sneženju so v Šiški dobro pripravili zelenico za tokratni obračun. Ta v uvodnih desetih minutah ni ponudil kakšne velike priložnosti, vendar so nekaj več pokazali domači, ki so tudi povedli v 12. minuti. Takrat je v osrčju kazenskega prostora do žoge prišel Pečar in brez težav dosegel svoj četrti gol sezone.

Pozneje je tudi Mura, ki je imela več žogo v posesti, nekajkrat opozorila nase, v 24. minuti pa je šel Alen Bubek na ogled posnetka, saj je žoga v iztegnjeno roko zadela Kerina. Pričakovano je sledila enajstmetrovka, ki jo je izvedel Dardan Shabanhaxhaj, Matija Orbanić pa je njegov strel obranil. Žogo je odbil v vratnico.

V 34. minuti je po podaji Matije Kavčiča iz kota z desne strani do dobrega strela z glavo prišel Jakov Gurlica, vendar je bil Klemen Mihelak na pravem mestu. Orbanić pa se je znova izkazal le malce zatem, ko je ustavil nov Shabanhaxhajev poskus.

Dobro minuto po začetku drugega dela je Matej Poplatnik pri domačih žogo poslal malce mimo vrat, tudi sicer pa sta ekipi v uvodu nanizali nekaj obetavnih akcij, imeli nekaj strelov, a so bili preslabi za spremembo izida, tudi poskus Amadeja Maroše z glavo v 61. minuti.

V 62. minuti pa so Šiškarji podvojili prednost. Strelec prvega gola Pečar je podal z leve strani, pred golom pa se je najbolje znašel Luka Kerin, podajalec pri vodilnem golu Brava.

Naslednji, ki je bil nevaren, je bil Poplatnik, a iztržil le kot, v 78. minuti je bil isti igralec neuspešen še s strelom z glavo. Mura je v končnici tekme tudi imela nekaj poskusov, vendar niti eden ni resno ogrozil domačega vratarja.