336 ogledov

Spartak vzel točko L'poolu, poraz Kampla, derbi Realu

Spartak Moskva Liverpool epa
Poleg srečanja med Sevillo in Mariborom je bilo v torek zvečer odigranih še sedem tekem v skupinah E, F, G in H.

V "mariborski" skupini E, v kateri je Sevilla ugnala slovenske prvake (3:0), je bilo na sporedu še srečanje v Moskvi med Spartakom in Liverpoolom. Ekipi sta si razdelili plen (1:1), obe imata po dveh kolih na računu dve točki.

Wissam Ben Yedder Sevilla Maribor Liga prvakov Šport Ben Yedder pokopal mariborske upe

Oba zadetka sta padla že v prvem polčasu. Povedli so domači, v 24. minuti je z dobro izvedenim prostim strelom zadel Fernando. Angleži so hitro izenačili, po dvojni podaji s Sadiem Manéjem je elegantno zabil Philippe Coutinho. Ob koncu tekme je imel Liverpool še dve obetavni situaciji za zmago, toda ruska mreža se ni več zatresla.

Man City ostal stoodstoten

Sergio Agüero Manchester City Šahtar Doneck | Avtor: Profimedia Profimedia

V skupini F je Manchester City doma pričakovano ugnal Šahtar Doneck (2:0). Zadetka sta padla na začetku (Kevin de Bruyne) in koncu (Raheem Sterling) drugega polčasa, vmes pa so domači prek Sergia Agüera zgrešili še enajstmetrovko.

Napoli je prišel do prve zmage, doma je premagal Feyenoord (3:1). Italijani so po vodili že s 3:0 in tekmo mirno privedli do zanje uspešnega konca, čeprav so Nizozemci pri zaostanku z dvema zadetkoma zapravili najstrožjo kazen.

Kampl poražen v Carigradu

Besiktas RB Leipzig | Avtor: Profimedia Profimedia

V skupini G je nepričakovano na vrhu Beşiktaş, Turki so tokrat doma nadigrali RB Leipzig (2:0). Gostitelji so oba gola zabili že pred odmorom, natančna sta bila Ryan Babel in Anderson Talisca. Med polčasom je pri Nemcih vstopil Kevin Kampl, sredi nadaljevanja pa je bila tekma prekinjena zaradi mrka reflektorjev. Ob koncu obračuna so Nemci sicer pretili, toda zadeli niso.

Porto je ohranil upanje po napredovanju z lepo zmago pri AS Monacu (0:3). Junak srečanja je bil Vincent Aboubakar, podpisal se je pod prva dva zadetka gostov.

Real končno osvojil Dortmund

Borussia Dortmund Real Madrid | Avtor: epa epa

V skupini H je aktualni evropski prvak Real Madrid slavil pri Borussii Dortmund (1:3). Španci so povedli z lepim volejem Garetha Bala v 18. minuti, nato pa v prvem delu zapravili še nekaj priložnosti. Na začetku drugega polčasa je po podaji Bala na 0:2 povišal Cristiano Ronaldo, BVB pa je hitro znižal prek Pierre-Emericka Aubameyanga. Odločitev je padla deset minut pred koncem, po asistenci Luke Modrića je še drugič zabil Ronaldo.

Ob Realu ima popoln izkupiček v tej skupini tudi Tottenham, s tremi goli Harryja Kana so Londončano gladko odpravili nikozijski APOEL (0:3).