302 ogledov

Sprememba na četrtem mestu

NK Bravo facebook NK Bravo
Nogometaši Brava so se povzpeli na četrto mesto.

Radomlje se na domačem terenu v Domžalah še naprej ne znajdejo. Zadnjo zmago so tam vpisale septembra, tudi tokrat pa so ostale praznih rok, saj jih je z 1:0 premagal Bravo. Ta se je s tremi točkami povzpel na četrto mesto, Radomljani ostajajo predzadnji.

Uvodnih 20 minut ni bilo posebej razburljivih, pri domačih je sicer v šesti minuti Nino Kukovec z volejem žogo poslal malo mimo vrat, na drugi strani pa je v 19. minuti Matic Ivanšek za malo zgrešil z 18 metrov.

V 41. minuti je še Lan Štravs žogo poslal mimo radomeljskih vrat, v 42. pa je Gašper Trdin sprožil od daleč, Emil Velić pa se je izkazal z obrambo.

V drugem delu je najprej Ognjen Gnjatić sprožil mimo gola, v 60. minuti pa je Matej Poplatnik po Ivanškovi podaji stekel za radomeljsko obrambo proti golu, obšel vratarja in tudi zadel, a je bil za malenkost v prepovedanem položaju, tako da je ostalo pri 0:0.

V 68. minuti je pri domačih Madžid Šošić poskusil z desne strani, vendar le za malce zgrešil cilj, tudi po posredovanju Matije Orbanića. V 76. minuti pa so gosti povedli, po kotu se je pred vrati dobro znašel Nemanja Jakšić in iz bližine zadel za 1:0.

Jakov Gurlica bi lahko v 84. minuti odločil tekmo, ko je z glavo streljal v kazenskem prostoru, dobro pa je reagiral Velić, tako kot v 91. minuti po strelu z glavo Milana Tučića.

Domači poraz Kopra proti zadnji Rogaški

Slatinčani, ki so v spomladanskem delu doslej izgubili le proti vodilnim Celjanom, so svoj preporod nadaljevali na koprski Bonifiki. V prvem polčasu so prišli do prednosti, ki so jo v drugem delu tudi po nekaj izvrstnih obrambah Ajdina Mulalića in kljub koprskemu pritisku znali zadržati. Rogaška ostaja zadnja, a je vse bližje predzadnjim Radomljanom.

Koper je povedel že po dobri minuti in pol, ko Rogaški po začetnem pritisku domačih še ni uspelo opraviti menjave v vratih. Oskar Drobne običajno zaradi kvot tekmo začne z Žanom Lorberjem v vratih in ga ob prvi prekinitvi menja z Ajdinom Mulalićem. Tokrat pa so Primorci pritisnili od prve sekunde in zadeli, potem ko je po podaji Bedeja Osujija iz bližine z leve strani zadel Timothee Nkada.

V 12. minuti je imel Osuji novo priložnost za domače, vendar je izgubil dvoboj ena na ena z Mulalićem, dve minuti pozneje pa je tudi Rogaška malce zagrozila v kazenskem prostoru Kopra, vendar je Jan Koprivec na koncu brez težav ujel žogo. Je pa slednji moral v 20. minuti po žogo v mrežo, ko je Gal Kurež podal z desne strani v osrčje kazenskega prostora, tam pa je Patrik Mijić z glavo dosegel že svoj četrti zadetek v spomladanskem delu.

Pozneje se je dogajanje bolj ali manj umirilo, posebej nevarnega strela ni bilo, tudi poskus Eneja Marsetiča v 44. minuti iz kazenskega prostora je bil preslaboten za Mulalića.

V sami končnici polčasa pa so Slatinčani povedli. Po podaji z desne strani je Mijić prišel do strela z glavo, Koprivec je žogo odbil, a le do Oliverja Kregarja, ki jo je brez težav pospravil v mrežo za 2:1.

V 47. minuti so imeli Slatinčani izjemno priložnost za 3:1, ko je v kazenskem prostoru streljal Alen Korošec, a je zadel le vratnico. Enajst minut pozneje je na drugi strani Rok Pirtovšek požrtvovalno v zadnjem trenutku blokiral strel Nika Omladiča iz ugodnega položaja.

V 60. minuti je od daleč malce nenatančno meril Nkada, ta je zgrešil cilj tudi v 65. minuti po odbiti žogi Mulalića po strelu Frana Tomeka. Wisdom Sule je v 75. minuti s strelom z glavo žogo za malo poslal mimo vrat Rogaške, pritisk Kopra pa se je nadaljeval, v 79. minuti je Mulalić obranil strel Ahmeda Francka Sidibeja iz neposredne bližine.

Mark Pabai je bil naslednji v koprski vrsti, ki je imel veliko prostora za strel, a ga je slabo izvedel, v 94. minuti je Mulalić obranil nov poskus Nkade z glavo, v 95. pa še poizkus Eneja Jeleniča z roba kazenskega prostora, tako da je ostalo pri slavju gostov.