40 ogledov

Srbi in Črnogorci zabili 12 golov

zoran tošić srbija Reuters
V obračunih skupine E za nastop na svetovnem prvenstvu v Brazilji je reprezentanca Cipra presenetila Islandijo. Nove tri točke so osvojili Švicarji, ki so z 2:0 premagali Albanijo. Slovenija je v zaključku tekme klonila proti Norveški. Po šest golov Črnogorcev in Srbov.

Da se je Črna gora v skupini H znesla nad San Marinom, bilo je 6:0, je morda celo pričakovano. Ko pa je Srbija v skupini A dobeseno razstavila Wales na prafaktorje z eno najboljših iger v zadnjem obdobju, je marsikdo privzdignil obrvi. Vseh šest zadetkov so dosegli različni igralci in to z levo nogo. Aleksandar Kolarov, Zoran Tošić, Filip Đuričić, Dušan Tadić, Branislav Ivanović in Miralem Sulejmani so bili srbski strelci. Edini gol za Wales je prispeval Gareth Bale. "Težko je bilo, dokler nismo zabili prvega gola. Zadovoljen sem, čeprav je bolje zmagati šestkrat 1:0. Bojim se, da nismo izstrelili vseh nabojen, a kaj naj zdaj ...Srečen sem zaradi fantov. Pokazali so, da so na pravi poti. Tokrat je bilo vse v najlepšem redu. Tako gledalci kot mi. Ni prostora za evforijo,“ je bil nasmejan srbski selektor Siniša Mihajlović.

Svetovni in evropski prvaki Španci so v gosteh le mukoma premagali Gruzijo z 1:0 (skupina I), ko je tri minute pred koncem zadel Roberto Soldado, medtem ko so Francozi s 3:1 premagali Belorusijo. Rusi so v skupini F "odpihnili" Izrael s 4:0 v Tel Avivu. Severni Irci in Luksemburžani so si točke razdelili (1:1), Portugalci pa so proti Azerbajdžanu dolgo vodili z 1:0, nato pa prepričljivo zmagali s še dvema goloma v zadnjih petih minutah tekme.

Romuni so v skupini D suvereno s 4:0 premagali Andoro, Turki so v tej skupini Estonijo odpravili s 3:0, Nizozemci pa Madžarsko v gosteh s 4:1. V skupini B so Bolgari z 1:0 ugnali Armenijo, Italijani pa so bili z 2:0 pričakovano boljši od Malte.

Švedi so v skupini C z 2:0 ugnali Kazahstan, Avstrijci pa so doma morali priznati premoč favoriziranim Nemcem z 1:2. Nogometaši Bosne in Hercegovine (skupina G) so doma s 4:1 premagali Latvijo, Slovaki pa Liechtenstein z 2:0. Z enakim izidom so v tej skupini Grki ugnali Litvo.

Ciprski nogometaši so v drugem kolu kvalifikacij (skupina E) za svetovno prvenstvo 2014, ki ga bo gostila Brazilija, z 1:0 (0:0) premagali Islandijo. Edini zadetek je v 57. minuti dosegel Konstantinos Makridis. Islandija je sicer v prvi tekmi kvalifikacij z 2:0 (1:0) ugnala Norveško, ki je v drugi tekmi premagala Slovenijo. Nogometna reprezentanca Švice je vpisala nove tri točke. Po petkovi zmagi v skupini E nad Slovenijo z 2:0 so Švicarji danes z istim rezultatom premagali še Albanijo. Zadetka sta dosegla Xherdan Shaqiri (23.) in Gokhan Inler (68.) iz enajstmetrovke.