36 ogledov

Srbi klonili, Hrvati slavili

kvalifikacije za sp hrvaška makedonija
1/10
V petek so bile v Evropi na sporedu kvalifikacijske tekme za SP v Braziliji. V 'balkanski' skupini A so Hrvati slavili v Skopju, Srbi pa so doma gladko izgubili z Belgijo. Šestica Nemčije v Dublinu, Španci brez težav v Belorusiji. V naši skupini so Islandci v gosteh ugnali Albanijo, Norvežani pa so izvlekli točko v Švici.

V skupini A je bil v ospredju obračun v Skopju, kjer so Hrvati na stadionu Filip ll. kljub zgodnjemu zaostanku osvojili vse tri točke. Gol za domače je zabil igralec Maribora, Agim Ibraimi. Srbija je optimistično pričakovala dvoboj z močno Belgijo, a nogometaši iz Beneluksa so varovancem Siniše Mihajlovića zabili kar tri gole in posledično dosegli gladko zmago. Wales je po preobratu v zadnjih minutah dobil otoški derbi proti Škotski, dvakrat je v polno meril Gareth Bale.

V skupini C najbolj preseneča izid iz Dublina, kjer je nemški "elf" zabil kar šest golov, domači pa so v sodniškem podaljšku le ublažili poraz. V skupini D gre še naprej dobro Romuniji, ki jo je Slovenija pred začetkom kvalifikacij premagala na prijateljski tekmi (4:3). Romuni so namreč "preživeli" gostovanje v vroči Turčiji in tako še naprej ohranjajo popoln izkupiček.

V skupini G je na vrhu Bosna in Hercegovina, ki ima enako število točk kot njena današnja nasprotnica Grčija in Slovaška, ki je doma ugnala Latvijo. Prvo mesto v skupini I pa je rezervirano za Špance, ki so v Belorusiji, na stadionu, kjer je BATE premagal Bayern v ligi prvakov, s štirimi zadetki, ki sta jih prispevala člana Barcelone Jordi Alba in Pedro, brez težav v kozji rog ugnali domačine.

kvalifikacije za sp belorusija španija | Avtor: EPA EPA
Portugalci pokleknili pred Capellovo četo

Portugalci se v hladni Moskvi proti izbrancem Fabia Capella niso najbolje znašli, tudi Cristiano Ronaldo ni uspel preprečiti poraza na vzhodu Evrope. Aleksander Keržakov je že v začetni fazi tekme prišel sam pred portugalska vrata in s strelom po sredini matiral gostujočega vratarja. Tudi v večini drugega polčasa so bili nevarnejši in konkretnejši Rusi, ki so pretili iz protinapadov.

Na Ferskih otokih, kjer je težave že imela tudi naša izbrana vrsta, so Švedi komaj odnesli celo kožo, mož odločitve pa je bil kdo drug kot Zlatan Ibrahimović. Italijani so v drugem polčasu odločili tekmo proti nepredvidljivim Armencem.

V naši skupini E so Islandci premagali Albance, potem ko so zadeli dobrih deset minut pred koncem tekme. Drugi polčas se je, zaradi močnega deževja, v Tirani začel s skoraj 30-minutno zamudo. Na tekmi v Švici so Norvežani prišli do točke, potem ko so hitro izničili pozno vodstvo domačinov. Švicarji so povedli prek Maria Gavranovića, nogometaša hrvaških korenin, izenačil pa je Brede Hangeland.