49 ogledov

Srbski derbi z noži, nasiljem in smešnim golom

Derbi Crvena zvezda - Partizan
1/13
Veliki derbi srbskega nogometa je znova zaznamoval kaos na tribunah. Tekma se je končala z 1:1.

Crvena zvezda in Partizan sta odigrala 151. derbi, ki pa je bil zdaj že kot ponavadi zaznamovan z nasiljem. Pretepu med Delijami, Grobarji in policijo je sledil še neverjeten zadetek, ki ga je dobil vratar Crvene zvezde v sodniškem dodatku drugega polčasa za končnih 1:1.

Spopadi so se začeli že pred tekmo, eden izmed navijačev je bil zaboden z nožem, vse skupaj pa se je nato nadaljevalo tudi na tribunah. Najprej so se s policijo spopadli navijači Partizana na vzhodni tribuni Marakane, nato pa je sledil še spopad Delij na severu stadiona.

Zvezda je sicer dolgo vodila, v četrti minuti sodnikovega podaljšla pa je Partizanov Brazilec Everton iz obupa sprožil s 35 metrov, žoga pa je skozi roke vratarja Damirja Kahrimana spolzela v gol.