197 ogledov

Teniški izid na velikem derbiju Manchestra

Erling Haaland Profimedia
Nogometaši Cityja so nadigrali United.

Manchester City je zanesljivo dobil mestni derbi proti Unitedu, končni izid 6:3 niti ne pove vso zgodbo o dominaciji zasedbe Pepa Guardiole. Domači so že do prvega polčasa napolnili mrežo tekmeca s štirimi zadetki, v nadaljevanju pa nadzorovali potek tekme. Z novimi tremi točkami so Meščani spet povsem za petami vodilnemu Arsenalu, za njim zaostajajo za točko.

City je pred prihodom Uniteda dobil zadnjih sedem tekem na domačem igrišču, pri tem pa dosegel kar 30 golov. Zato ni bilo nič čudnega, da je tekmo začel samozavestno in si že takoj začel pripravljati priložnosti. Po nekaj zamujenih ga je v vodstvo popeljal Phil Foden, ki je že do odmora še enkrat zatresel mrežo, dvakrat pa je bil po asistencah Kevina de Bruyneja za vodstvo s 4:0 natančen tudi norveški as Erling Haaland.

V drugem polčasu, v katerem dvoma, kdo bo tekmo dobil, ni bilo več, je Antony Santos v 56. minuti znižal zaostanek, a osem minut pozneje je Haaland udaril še enkrat, za tretji gol mu je žogo podal Sergio Gomez. Foden pa za svojim kolegom ni hotel zaostajati, tudi on je prišel do tretjega zadetka, za to se je moral zahvaliti tudi Norvežanu, ki je bil v vlogi asistenta.

United je do konca poskušal ublažiti poraz, kar mu je tudi uspelo, najprej je v 84. minuti drugi gol za goste dosegel Anthony Martial, ki je v sodnikovem dodatku izkoristil še najstrožjo kazen.

1. Arsenal                  8 7 0 1  20: 8   21
 2. Manchester City          8 6 2 0  29: 9   20
 3. Tottenham                8 5 2 1  19:10   17
 4. Brighton                 7 4 2 1  14: 8   14
 5. Chelsea                  7 4 1 2  10:10   13
 6. Manchester United        7 4 0 3  11:14   12
 7. Fulham                   8 3 2 3  13:15   11
 8. Newcastle                8 2 5 1  12: 8   11