Šokanten poraz Reala, Barcelona uspešna

cristiano ronaldo real madrid
1/16
Reuters
V tekmi drugega kola španske nogometne lige je za pravo senzacijo poskrbel Getafe, ki je doma premagal Real Madrid (2:1). Barcelona je bila uspešna na gostovanju pri Osasuni. Dvakrat je v polno zadel Messi, medtem ko Ronaldo po dveh kolih ostaja brez zadetka.

Nogometaši Real Madrida so še pokvarili vtis iz prve tekme, kjer so remiziriali z Valencio, in v presenetljivem razpletu drugega kola španske lige z 1:2 klonili proti Getafeju.

Španski prvaki so v prvih minutah takoj pokazali svojo premoč in kaj kmalu bi se lahko zgodilo, da bi po prvem polčasu vodili z večjo razliko, kot s prednostjo enega gola. V 27. minuti je po podaji Di Marie beli balet v vodstvo popeljal Higuain. Po prejetem zadetku se je Getafe nekoliko prebudil in si v 33. minuit priigral priložnost po podaji s kota, z glavo pa je bil nenatančen Abraham. Nova priložnost za izenačenje se je ponudila v 45. minuti, a do spremembe rezultata ni prišlo.

V začetku drugega polčasa je nerodno stopil Xabi Alonso, ki pa je lahko nadaljeval. Real na zelenici ni bil tako dominanten in v 53. minuti je izenačujoči zadetek zabil Valera. To je nekoliko pretreslo Madridčane, ki so za trenutek izgubili tla pod nogami. V nadaljevanju sta poskušala Ronaldo in Di Maria, a brez uspeha. Za pravo senzacijo je v 75. minuti poskrbel Barrada, ki je domače prvič na tekmi popeljal v vodstvo. Real se do konca ni uspel izogniti šokantnemu porazu.

Messi poskrbel za preobrat Barcelone

andres iniesta barcelona osasuna | Avtor: EPA EPA
Barcelona je začela prepričljivo in si v prvih minutah srečanja priigrala nekaj priložnosti. Najlepšo je zapravil Alexis Sanchez, ki je žogo poslal naravnost v vratarja Andresa Fernandeza. V 17. minuti pa šok za Katalonce. Podajo Lamaha je izkoristil Llorente, ki je premagal Victorja Valdesa. Španski vratar je bolje posredoval v 30. minuti, strel Inieste ob koncu prvega polčasa pa ni povzročal prevelikih težav Fernandezu.

V začetku drugega polčasa so domači uspešno odbijali napade Barcelone in branili minimalno prednost enega gola. Še enkrat so zapretili v 66. minuti, a je bil Lamah za malenkost nenatančen. Potem pa je vajeti prevzel Lionel Messi. Prvič je zabil v 76. minuti, drugič pa štiri minute kasneje, ko je izkoristil podajo Jordija Albe. Katalonci vodstva do konca tekme niso več izpustili iz rok.

Agirretxe dvakrat v polno

agirretxe real sodiedad | Avtor: EPA EPA
V prvem polčasu obračuna med Real Sociedadom in Celto de Vigo nismo videli zadetkov, zato pa je bil toliko bolj pester drugi polčas. Domačini so dvakrat nevarno zapretili v prvih dvajsetih minutah, a je žogo zaustavila vratnica. Kljub prevladi na igrišču pa so se v začetku drugega polčasa znašli v zaostanku, ko je Celto v vodstvo popeljal Enrique Lucas. Veselje gostov je bilo kratkotrajno, saj je le nekaj minut kasneje izenačil Agirretxe, ki je v 61. minuti zadel še drugič in Sociedadu zagotovil zmago.

Z dvema zadetkoma sta v prvih petih minutah postregla Real Betis in Rayo Vallecano. Goste je v vodstvo popeljal Piti, rezultat pa je le minuto kasneje izenačil Molina. Minila je skoraj ura, preden smo videli naslednji zadetek, ko je domačega vratarja premagal Carrihlo.

Zaragoza je po prvem polčasu zaostajala z 1:0, v drugem pa so najprej zadeli z bele točke in si zmago priborili minuto pred koncem rednega dela, ko je končnih 2:1 postavil Postiga.