857 ogledov

Tri žoge v mreži Jana Oblaka

Jan Oblak Sociedad Atletico Jan Oblak je v Baskiji prejel tri zadetke.
Madridski Atlético se je praktično že poslovil od možnosti za prvenstveni naslov.

Atlético Madrid je v okviru 33. kola španske La Lige gostoval pri Realu Sociedadu in nepričakovano vpisal visok poraz (3:0). Pet tekem pred koncem sezone ima ekipa Jana Oblaka, ki je vso tekmo branil vrata gostov, 12 točk zaostanka za vodilno Barcelono in tako zgolj še minimalne teoretične možnosti za naslov prvaka.

Baski so slavili povsem zasluženo, v prvem polčasu so izkoristili edino pravo priložnost, nemočnega Oblaka je matiral Willian José. V drugem polčasu so Madridčani pokazali malce več, toda domači so pretili v protinapadih in prek Juanmija dosegli še dva zadetka.

jan oblak Zvezdnik Pravi: Šport "Le Oblak lahko prekine dominacijo Manchester Cityja"

Ključno zmago v boju za obstanek je dosegel Levante, doma je z golom v 93. minuti ugnal odpisano Málago (1:0). Velik korak proti uvrstitvi v Ligo Evropa je z golom v sodnikovem dodatku storil Real Betis, doma je premagal Las Palmas (1:0).

Barcelona je že v torek remizirala na gostovanju pri Celti (2:2), Real Madrid je v sredo doma igral neodločeno proti bilbajskemu Athleticu (1:1).