29 ogledov

Trije goli v enajstih minutah

Romelu Lukaku Everton EPA
Belgijski napadalec Romelu Lukaku se je vpisal v anale Premier League.

Belgijski nogometaš Romelu Lukaku, po poklici sicer napadalec, zadolžen za doseganje zadetkov, ni zatresel nasprotnikove mreže od marca, nato pa je v razmaku enajstih minut zabil kar tri gole.

Triindvajsetletni reprezentant je 'hat trick' dosegel v drugem polčasu in tako svojo ekipo Everton popeljal do zmage s 3:0 proti Sunderlandu in tretjega mesta na razpredelnici angleške premierlige dve točki za vodilnim Manchester Cityjem.

"Zadetki so za mladega fanta zelo pomembni. Vseskozi sem mu govoril naj se ne ozira na zapise v medijih in kritike navijačev. Njegovo področje je nogometno igrišče in tam mora govoriti," je po zmagi nad Sunderlandom s 3:0 dejal njegov trener Ronald Koeman.