415 ogledov

Kakšni blamaži: United dobil 6, Liverpool 7 golov

Paul Pogba Epa
Stolček Oleja Gunnarja Solskjaerja se je zelo zamajal. Kasneje še sramota Liverpoola.

Nogometaši Manchester Uniteda nadaljujejo klavrne predstave na začetku novega angleškega državnega prvenstva. Na svoji tretji tekmi so še drugič izgubili, tudi tokrat na domačem igrišču. Tottenham, ekipa njihovega nekdanjega trenerja Joseja Mourinha, jih je povsem ponižal, zmagal je kar s 6:1.

Gosti, ki bi glede na priložnosti lahko zmagali še z višjo razliko, so si zmago zagotovili že v prvem polčasu, dobili so ga 4:1. Od nastanka premier lige se je prvič zgodilo, da je United na Old Traffordu v prvem polčasu prejel štiri gole.

Tekma se je sicer za domače začela sanjsko. Že v prvi minuti je Davinson Sanchez v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Anthonyja Martiala, enajstmetrovko je v vodstvo spremenil Bruno Fernandes.

A gosti so hitro odgovorili in že v sedmi minuti vodili. Najprej je v polno zadel Tanguy Ndombele, nato pa še Heung-Min Son. Odločilni trenutek pa se je zgodil v 28. minuti, ko je Martial v prerivanju v kazenskem prostoru udaril Erika Lamelo in si prislužil rdeč karton. Argentinec je sicer prvi udaril Francoza, za to si je kasneje prislužil rumeni karton, sprovocirani Martial pa je odgovoril še nekoliko bolj odločno.

Številčno premoč so gosti izkoristili že nekaj sekund pozneje. Po poigravanju domače obrambe, ki je na trenutke izgledala kar smešno, je žogo prestregel Harry Kane, isti igralec je v nadaljevanju akcije tudi izkoristil podajo Sona. Slednji je še v prvem delu dosegel svoj drugi gol, Kane pa je drugega dosegel v drugem polčasu iz enajstmetrovke. Vmes se je med strelce vpisal še Serge Aurier.

Serge Aurier | Avtor: Epa Epa

Boleč udarec tudi za Leicester

Nogometaši Leicestra so po treh zaporednih zmagah zabeležili prvi poraz. Na domačem igrišču so morali priznati premoč West Hamu, ki je bil boljši s 3:0.

West Ham si je v prejšnji sezoni šele v zadnjem trenutku zagotovil obstanek, tudi novega prvenstva ni dobro začel, a po dveh porazih je našel ritem, v prejšnjem krogu je s 4:0 premagal Wolverhampton, zdaj pa je bil prepričljivo boljši še od Leicestra. Zanesljivo zmago so Londončanom zagotovili goli Michaila Antonia, Pabla Fornalsa in Jarroda Bowena.

Nove tri točke je zabeležil Arsenal, zdaj je pri devetih, toliko, kot jih ima tudi Leicester. Potem ko sta v 61. in 64. minuti v polno zadela Bukayo Saka in Nicolas Pepe, je bilo videti, da bo njegova zmaga zanesljiva, toda gosti so z lepim zadetkom Davida McGoldricka v 84. minuti zaostanek zmanjšali. Tako so morali domači, ki na domačem igrišču proti Sheffieldu Unitedu zadnjič izgubili leta 1971, trepetati za zmago vse do konca.

Wolverhampton je z 1:0 premagal Fulham, strelec edinega gola je bil Pedro Neto v 56. minuti, Southampton pa je bil z 2:0 boljši od West Bromwich Albiona, med strelce sta se vpisala Moussa Djenepo in Oriol Romeu.

Sedmica za Aston Villo!

Navijači Liverpoola so se še popoldne posmehovali privržencem Uniteda, nato pa vsaj enako ponižanje spremljali na tekmi svojih ljubljencev, ki jih je deklasirala Aston Villa. Ekipa iz Birminghama je na koncu proti prvakom slavila s kar 7:2. Lahko bi bilo še huje, saj je že po tem izidu Ollie Watkins zatresel prečko. Omenjeni nogometaš, najdražja okrepitev Aston Ville v zgodovini kluba, je sicer že v 4. minuti dosegel prvenec v Premier League, nato pa do polčasa še dvakrat zatresel mrežo.

Aston Villa | Avtor: Epa Epa

Liverpool je sicer v Birminghamu nastopil oslabljen, manjkala sta poškodovani prvi vratar Alisson Becker, zamenjal ga je Adrian, in napadalec Sadio Mane, ki se je okužil z novim koronavirusom. Po dveh zadetkih Watkinsa je v 33. minuti zaostanek Liverpoolčanov znižal Mohamed Salah, na +2 je svojo ekipo vrnil John McGinn, Watkins je postavil izid polčasa.

Za 5:1 je zadel Ross Barkley, Salah je nato dosegel še svoj drugi gol, z dvema zadetkoma je odgovoril še Jack Grealish.

1. Everton              4  4  0  0 12:5 12
 2. Aston Villa          3  3  0  0 11:2  9
 3. Leicester            4  3  0  1 12:7  9
 4. Arsenal              4  3  0  1  8:5  9
 5. Liverpool            4  3  0  1 11:11 9
 6. Tottenham            4  2  1  1 12:5  7
 7. Chelsea              4  2  1  1 10:6  7
 8. Leeds                4  2  1  1  9:8  7