246 ogledov

Uspešen nogometni četrtek za Slovence v Evropi

Dinamo Kijev Epa
Za slovenskimi nogometaši je uspešen 3. krog Evropske lige.

Zagrebški Dinamo s Petrom Stojanovićem je po preobratu prišel do zmage z 2:1 v Trnavi, proti krvnikom ljubljanske Olimpije. Kevin Kampl se je z Leipzigom veselil zmage proti Celtic Glasgowu z 2:0, Zenit iz St. Peterburga, za katerega igra Miha Mevlja, pa je slavil 2:1 z Bordeauxom.

Zvečer se je zmage veselil še Benjamin Verbič, ki je s kijevskim Dinamom gostoval v Rennesu in se s Francozi udaril za drugo mesto na lestvici v skupini K. Ukrajinci so slavili z 2:1, Verbič pa je začel v prvi enajsterici in igral do 74. minute, ko ga je zamenjal Vladislav Supriaha. Ukrajinci so povedli v 21. minuti z golom Tomasza Kociore, za gostitelje pa je točno 20 minut kasneje zadel Clement Grenier. V drugem delu je gostom zmago zagotovil Vitalij Bujalskij, ki je v 89. minuti zadel kljub temu, da so gostje štiri minute pred tem ostali z igralcem manj na zelenici, ko je moral z igrišča Volodimir Šepeljev.

Dinamo Kijev | Avtor: Epa Epa

V drugi tekmi skupine sta se Jablonec in Astana razšla 1:1, s čimer sta Astaha in Dinamo Kijev izenačena na vrhu razpredelnice.

V Zagrebu se pripravljajo na evropsko pomlad, ki jo čakajo že 48 let oziroma od četrtfinala takratnega pokala pokalnih zmagovalcev, ko je bil nasprotnik nemški Schalke. Dinamo je v tretjem nastopu v skupini D dosegel še tretjo zmago. Hrvati so bili kakovostnejši vse od začetka, čeprav je Trnava umirila igro Dinama in iskala priložnosti v protinapadih.

Trnava je povedla v 32. minuti z golom Alija Ghorbanija. V drugem delu je izenačil Mario Gavranović v 64. minuti, 14 minut kasneje pa je zmago Zagrebčanom zagotovil Mislav Oršić. V drugi tekmi skupine sta se belgijski Anderlecht in turški Fenerbahče razšla brez zmagovalca 2:2, pa čeprav so Belgijci vodili že z 2:0.

Dinamo Zagreb | Avtor: Profimedia Profimedia

Kampl je na tekmi skupine B proti Glasgow Celticu odigral vseh 90 minut, z zmago pa so Nemci naredili pomemben korak v boju za drugo mesto v skupini, v kateri še vedno vodi Salzburg, ki je bil s 3:0 boljši od norveškega Rosenborga. Tekma je bila odločena že v prvem delu, ko sta zadela Matheus Cunha v 31. in Bruma v 35. minuti.

Miha Mevlja v dresu Zenita vnovič ni dobil priložnosti za igro, igralci iz St. Peterburga pa so z zmago ostali na prvem mestu razpredelnice v skupini C. Bordeaux, ki je še brez točke, je povedel z golom Jimmyja Brianda v 26. minuti. Še pred menjavo strani je v 41. minuti izenačil Artjom Dzjuba, Rusom pa je zmago zagotovil Daler Kuzjajev v 85. minuti. Praška Slavia pa je v drugi tekmi skupine slavila v Koebenhavnu z 1:0 in se prebila na drugo mesto na razpredelnici.

Artjom Dzjuba | Avtor: Profimedia Profimedia

Med ostalimi izidi velja izpostaviti prvi poraz Bayer Leverkusna, ki ga je s 3:2 ugnal Zürich, ki se je veselil sploh prve evropske zmage nad nemškim klubom. Prvi poraz je doživel tudi AC Milan, ki je moral doma z 1:2 priznati premoč španskemu Betisu iz Seville. Junak tekme je bil Argentinec Giovani Lo Celso, ki je podal za prvi gol Toniu Sanabriau (30.), v 55. pa dosegel gol za 2:0. Patrick Cutrone je v 83. minuti vrnil upanje Italijanom. Londonski Arsenal je z 1:0 zmagal pri Sportingu v Lizboni.

Najvišjo zmago je v 3. krogu dosegla Sevilla, ki je kar s 6:0 premagala Akhisar. Omeniti je treba še zmago Chelseaja nad Bate Borisovom s 3:1. Vse tri gole za Chelsea je dosegel Ruben Loftus Cheek, ki je bil natančen v 2., 8. in 54. minuti, za Beloruse je častni gol dosegel Aleksej Rios v 80. minuti.

Ruben Loftus Cheek | Avtor: Profimedia Profimedia