3555 ogledov

Kaos v Barceloni: 15 rumenih, dva rdeča kartona!

Barcelona : Espanyol Epa
Barcelona je v drugem polčasu ostala brez zmage.

Barcelona se je v 15. krogu španske nogometne lige na domačem igrišču z mestnim tekmecem Espanyolom razšla z neodločenim izidom 1:1. Katalonci ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice, a se je točkovno z njimi izenačil madridski Real.

Ta je v petek premagal Valladolid z 2:0 in ima tako kot Barcelona zdaj 38 točk. Enajst manj jih ima po četrtkovi zmagi proti Elcheju z 2:0 Atletico Madrid, za katerega igra slovenski vratar Jan Oblak.

Barcelona je v mestnem derbiju povedla v 7. minuti, ko je pred vratarjem Alvarom Fernandezom z glavo zadel Marcos Alonso. Domači so imeli v nadaljevanju precej več od igre, v kaotičnem drugem polčasu pa so kljub prevladi na zelenici ostali brez treh točk.

Sodnik Mateu Lahoz je gostom v 73. minuti dosodil enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Joselu. Potem je na igrišču večkrat zavrelo, glavni sodnik pa je ob skupno 15 rumenih kartonih pokazal še dva rdeča.

Barcelona : Espanyol | Avtor: Profimedia Profimedia

Zaradi nešportnega obnašanja je moral po dveh rumenih kartonih pri domačih iz igre Jordi Alba (78. minuta), pri gostih pa zaradi drugega rumenega kartona Vinicius Souza (80.).

Barcelona je bila blizu zmage v zadnjih petih minutah rednega dela, najlepšo priložnost pa je zapravil Robert Lewandowski v 88. minuti, ko je bil iz oči v oči uspešnejši gostujoči vratar Fernandez.

Danes bo 15. krog sklenjen s tekmama Real Sociedad - Osasuna ter Villarreal - Valencia.