1558 ogledov

V Nici bodo sanjali Berića

Robert Berić ASSE Reševalni pas/Twitter
Predzadnje kolo francoske nogometne Ligue 1 je bilo sila plodno za slovenskega napadalca.

Robert Berić je na srečanju 37. kola elitne francoske lige z dvema zadetkoma tlakoval pot do zmage St. Étienna nad Nico (3:0). Kljub uspehu je St. Étienne ostal na četrtem mestu in se bo moral zadovoljiti z Ligo Evropa.

Samir Handanović Ob bok Cristianu Šport Tako visoko Handanovića cenijo Italijani

Berić je zabil prva dva gola na tekmi. V 25. minuti je dobro reagiral po predložku Romaina Hamoumaja, sredi drugega polčasa je v mrežo preusmeril dobro podajo Yassina Saliburja. Končni izid je ob koncu tekme postavil Hamouma.

Nekdanji napadalec Krškega, Maribora, Rapida in Anderlechta, ki v letošnji sezoni ni bil vseskozi standardni član prve enajsterice, je v Ligue 1 devetkrat zatresel mrežo. Dva gola je zabil tudi na domačem obračunu proti Toulousu pred dvema tednoma.

Robert Berić ASSE Video Šport Slovenec uprizoril "blitzkrieg" za veliko zmago

Tretje mesto, ki še vodi v kvalifikacije za Ligo prvakov, si je s slavjem (4:0) nad Caenom zagotovil lokalni rival St. Étienna - Lyon. Pri Caenu, ki se krčevito bori za obstanek, Jan Repas ni bil v kadru. Nantes je brez poškodovanega Reneja Krhina remiziral (1:1) v Montpellierju.

Novi - stari prvak Paris SG je suvereno odpravil Dijon (4:0), zanesljiv je bil tudi drugouvrščeni Lille proti Angersu (5:0).

Do bržkone ključne zmage v boju za obstanek je proti Amiensu prišel AS Monaco (2:0). Že prejšnji teden se je od elitnega statusa poslovil Guingamp.