1424 ogledov

Vitez iz Viteza v Vitezu premagal Vitez iz Viteza

NK Vitez youtube
Pravi mestni derbi.

Na Mestnem stadionu v mestu Vitez je bil odigran lokalni derbi med kluboma FK (Fudbalski klub) Vitez in NK (Nogometni klub) Vitez. Šlo je za dvoboj 15. kroga Druge lige Federacije Bosne - skupina Zahod.

Na stadionu, kjer sicer igrata oba kluba, je bil tokrat vsaj na papirju domačin FK Vitez, 'gostje' pa so povedli v 11. minuti. A v drugem polčasu je sledil preobrat, najprej je padel avtogol za 1:1, nato pa je bil sredi polčasa že postavljen končni izid, FK Vitez je zmagal z 2:1 in si priigral tudi jesensko lovoriko.

V drugi ligi FBih - Zahod sicer nastopa še en klub z imenom Vitez, gre za NK Vitez iz Bužima. V nogometni zvezi Bosne in Hercegovine si verjetno zdaj kar želijo, da bi vsaj FK Vitez napredoval v višji razred bosanskega nogometa.