20 ogledov

Za Man Utd in L'pool usodna končnica

Leighton Baines Everton Manchester United EPA
V nedeljo sta bili v angleškem prvenstvu odigrani dve tekmi. Everton je doma remiziral z Manchester Unitedom (1:1), Liverpool pa je izgubil na gostovanju pri Bournemouthu (4:3).

Manchester United v letošnji sezoni nikakor ne najde prave forme. Po remiju pri Evertonu (1:1) so "rdeči vragi" ostali na šestem mestu, a za vodilnim Chelseajem imajo že velikih 13 točk zaostanka.

Tekma na Goodison Parku sicer ni ponudila veliko atraktivnega nogometa. Ob koncu prvega polčasa je napako domačega vratarja Martena Stekelenburga izkoristil Zlatan Ibrahimović in zabil za vodstvo.

V drugem polčasu je goste pred izenačenjem nekajkrat rešil čuvaj mreže David de Gea, tik pred koncem pa je rezervist Marouane Fellaini (nekdanji igralec Evertona) v kazenskem prostoru naredil prekršek, z bele točke pa je bil natančen Leighton Baines in domačim prinesel remi.

Reds popustili po lepem vodstvu

Nogometaši Liverpoola so zamudili priložnost, da bi se utrdili na drugem mestu lestvice. Na gostovanju pri Bournemouthu so dvakrat vodili z dvema zadetkoma prednosti, a na koncu ostali praznih rok.

Sredi prvega polčasa so gostje prek Sadia Manéja in Divocka Origija v kratkem razmaku zabili dva gola in naskok zadržali do polčasa. Na začetku nadaljevanja je iz enajstmetrovke znižal Callum Wilson, toda v 64. minuti je po podaji Manéja Emre Can zabil za 1:3 in zdelo se je, da je upov domačih konec.

A Bournemouth se ni vdal. V 76. minuti je Ryan Fraser efektno zaključil protinapad za 2:3, praktično v naslednjem napadu pa je po predložku z desne zabil še Steve Cook in izenačil. Odločilni trenutek se je zgodil v 93. minuti, ko je Nathan Ake prvi prišel do odbite žoge pred vrati in zadel za zmago "češenj".