3174 ogledov

Zagrebški navijači v hudih spopadih s policijo

BBB Plzen PrtSc
Pred in med srečanjem Lige Evropa je prišlo do težkih obračunov med navijači in policijo.

Dinamo Zagreb je na prvi tekmi šestnajstine finala Lige Evropa gostoval v Plzňu pri Viktorii in vpisal poraz (2:1), po katerem pa ima vendarle še precejšnje možnosti za napredovanje.

Verbič Dinamo Kijev Liga Evropa Šport Verbič utišal Pirej, Handanović kot kapetan nepremagan

Pri porazu Dinama je sodeloval tudi slovenski reprezentant Petar Stojanović, odigral je vso tekmo in prejel rumeni karton, ki mu bo preprečil nastop na povratnem srečanju.

Na Češko je pripotovalo okrog 1.500 pristašev zagrebškega kluba, a je, po podatkih hrvaških medijev, le kakšna tretjina med njimi imela vstopnico za srečanje.

Po poročanju čeških medijev je skušal del gostujočih navijačev pred tekmo na silo prodreti čez ograjo in priti na tribune, pri tem je vročekrvneže zaustavila policija, ta si je pomagala s solzivcem in pendreki. Po približno desetih minutah so policisti vzpostavili nadzor nad dogajanjem.

Po poročanju hrvaškega Indexa je bilo nekaj navijačev v spopadu poškodovanih, nekaj jih je policija zadržala.

Pesti pa niso pele le na Češkem. V četrtkovem večeru je bilo pestro tudi v Švici, kjer so se udarili navijači Züricha in Napolija, in v Harkovu, kjer so se pomerili pristaši donješkega Šahtarja in frankfurtskega Eintrachta.