64 ogledov

Že znan novi angleški prvak

Manchester City Epa Manchester City je lovoriki v ligaškem pokalu dodal še državni naslov.
Manchester City po porazu Uniteda angleški prvak.

Nogometaši Manchester Cityja so tri tekme pred koncem postali angleški prvaki. To jim je z današnjim porazom v 36. krogu prvenstva proti Leicestru z 1:2 omogočil mestni tekmec Manchester United. Rdeči vragi so bili edino moštvo, ki bi še lahko preprečilo sicer že nekaj časa neizbežno slavje zdaj sedemkratnih prvakov Anglije.

Meščani so osvojili peti naslov v zadnjih desetih sezonah in se na petem mestu večne lestvice po osvojenih prvenstvenih lovorikah izenačili z Aston Villo (7). Več naslovov od sinjemodrih, ki jih s klopi vodi Pep Guardiola, imajo Manchester United (20), Liverpool (19), Arsenal (13) in Everton (9).

Guardiola je k Cityju prišel pred začetkom sezone 2016/17, v petih sezonah pa je trikrat popeljal moštvo do naslova angleških prvakov (2017/18, 2018/19). V tej sezoni so nasledili Liverpool, ki je bil najboljši v minulem tekmovalnem obdobju.

Nogometaši Uniteda, rekorderji po naslovih med angleško elito, so danes na Old Traffordu s povsem premešano enajsterico v luči četrtkovega obračuna proti Liverpoolu slabo začeli dvoboj. Leicester je po izjemnem zadetku Luka Thomasa povedel v deseti minuti. Pet minut kasneje je po preigravanju in natančnem strelu (edinem za United v prvem polčasu) z desnico izenačil Mason Greenwood.

V drugem polčasu so bile lisice podjetnejše in bližje zadetku, v boju za nastop v ligi prvakov prihodnjo sezono pa jih je v 66. minuti odrešil Caglar Söyüncu z glavo po podaji iz kota Marca Albrightona.

Caglar Söyüncu | Avtor: Epa Epa

Na lestvici ima vodilni City 80 točk po 35 odigranih tekmah, pri 70. pa je ostal drugi United. Tretji je po 36 odigranih tekmah Leicester (66), Chelsea pa s tekmo manj od lisic četrti (64). Londončani imajo pred petim, mestnim tekmecem West Hamom šest, pred šestim Liverpoolom pa sedem točk naskoka. Rdeči iz mesta Beatlov so odigrali tekmo manj od obeh londonskih klubov.

Drevi bo v Angliji še zaostali obračun 32. kroga Southamptonom - Crystal Palace. V sredo se bo 36. krog nadaljeval s tekmo Chelsea - Arsenal.

1. Manchester City*         35  25   5   5  72:26  80
 2. Manchester United        35  20  10   5  68:38  70
 3. Leicester                36  20   6  10  65:44  66
 4. Chelsea                  35  18  10   7  55:32  64
 5. West Ham                 35  17   7  11  55:45  58
 6. Liverpool                34  16   9   9  57:39  57
 7. Tottenham                35  16   8  11  61:41  56
 8. Everton                  34  16   7  11  46:42  55