189 ogledov

Zgodovinski poraz Bayerna, popoln mrk v gosteh

Robert Lewandowski Epa
Bayern doživel leden tuš proti Bochumu.

Nogometaši v nemški ligi so že odigrali pet tekem 22. kroga. Za veliko presenečenje so poskrbeli pri Bochumu, ki je s 4:2 premagal vodilno ekipo lige Bayern. Najbližji zasledovalec Bavarcev Borussia Dortmund bo tako imela priložnost za znižanje zaostanka na šest točk na nedeljski tekmi z berlinskim Unionom.

Teoretično bi morali imeti prvaki lahko delo, a je Bayern v tej sezoni doživel že nekaj tekem, na katerih je imela bavarska zasedba popoln mrk. Danes je to odlično izkoristil razigrani Bochum, ki je tekmecem dovolil le vodilni gol Roberta Lewandowskega, ta je bil za poljskega zvezdnika že 25. ligaški te sezone.

Sledila je odlična predstava Bochuma, najprej je rezervnega vratarja Svena Ulreicha - prvi vratar Manuel Neuer okreva po operaciji kolena - premagal Christopher Antwi-Adjei (14.), enajstmetrovko je v 38. izkoristil Jürgen Locadia, potem pa so domači v le štirih minutah še pred polčasom z zadetkoma Cristiana Gamboe (40.) in Gerrita Holtmanna (44.) praktično že odločili tekmo.

Gerrit Holtmann | Avtor: Epa Epa

Za Bayern je bil to pravzaprav zgodovinski poraz, saj je prvič po novembru 1975 dobil več kot tri gole v prvem polčasu. V drugem je lahko Lewandowski z drugim zadetkom na tekmi le kozmetično popravil slab vtis.

Spodrsnilo pa je tudi berlinski Herthi. Izgubila je z zadnjim Greuther Fürthom z 1:2 in je zdaj le še točko nad 16. mestom, ki pomeni dodatne kvalifikacije za drugo ligo.

Wolfsburg je Eintracht Frankfurt premagal z 2:0, zadela sta Dodi Lukebakio in Max Kruse. Borussia Mönchengladbach je s 3:2 ugnala Augsburg, popolnoma zadovoljni pa niso mogli biti pri Freiburgu, ki je igral le 1:1 z Mainzem, točko je peti ekipi lige zagotovil Nils Petersen z izenačenjem v 69. minuti.

1. Bayern München           22 17  1  4  70:25  52
 2. Borussia Dortmund        21 14  1  6  54:36  43
 3. Bayer Leverkusen         21 11  5  5  54:34  38
 4. Leipzig                  22 10  4  8  43:27  34
 5. Freiburg                 22  9  7  6  34:25  34
 6. Union Berlin             21  9  7  5  29:27  34
 7. Köln                     22  8  8  6  34:37  32
 8. Hoffenheim               21  9  4  8  41:34  31