2158 ogledov

Zvezdik kričal od bolečin ob groznem zlomu roke

Hugo Lloris Profimedia
Svetovni prvak v hudih bolečinah na nosilih zapustil stadion.

Po veliki katastrofi, ki jo je Tottenham doživel med tednom, ko ga je v ligi prvakov na njegovi zelenici z zmago 7:2 ponižal Bayern, se tudi konec tedna ni začel po željah navijačev londonskega kluba. Ta je v Premier League gostoval pri Brightonu in izgubil z 0:3, ob tem pa za dlje časa ostal tudi brez svojega prvega vratarja Huga Llorisa.

Francoz, ki je lani s svojo reprezentanco postal svetovni prvak, jo je v gosteh na južni obali Anglije skupil že v tretji minuti dvoboja, ko je Brighton tudi povedel prav po Llorisovi napaki. Čuvaj mreže je ob posredovanju nerodno pristal na roki in nato obležal v bolečinah. Posredovanje zdravnikov je trajalo skoraj deset minut, nato pa so nesrečnega vratarja z zelenice odnesli na nosilih.

Zamenjal ga je rezervni vratar Paulo Gazzaniga, ki je kasneje še dvakrat klonil. Aaron Connolly je v polno meril v 32. in 65. minuti in postal prvi najstnik v Premier League po Kelechiju Iheanachu in maju 2016, ki je na eni tekmi dosegel dva gola. Devetnajstletni Irec je sicer prvič v karieri zaigral v prvi enajsterici Brightona.