152 ogledov

Nova izjemna predstava Kopitarja

Anže Kopitar Profimedia
Gol in podaja Kopitarja za tretje mesto kraljev.

Hokejisti Los Angelesa so v severnoameriški ligi NHL premagali San Jose s 4:1 in se z 19. zmago v sezoni v zahodni konferenci prebili na tretje mesto. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je k uspehu kraljev prispeval prvi gol na tekmi v 18. minuti in še podajo za 2:0, ko je zadel Trevor Moore.

Kapetan kraljev Kopitar je dosegel gol še na tretji zaporedni tekmi, skupno pa je doslej zbral 13 zadetkov v sezoni. Doslej je slovenski zvezdnik lige NHL v karieri zbral 198 zadetkov na gostujočih tekmah

Moore je zadel tudi v zadnjem delu za vodstvo s 4:0, pred njim je za kralje v drugi tretjini zadel še Alex Laferriere. Bržkone je bil prav gol Laferrierja za 3:0 odločilen, saj je Los Angeles v drugem delu v razmaku vsega 70 sekund zadel dvakrat in ušel na +3.

"Danes smo igrali trdo, spet smo našli svojo pravo igro, menim, da je vsak napad prispeval k zmagi. Spet smo igrali kot ekipa. Vrnili smo se k igri, ki nas je krasila, ko smo nizali zmage eno za drugo. Lepo je to spet videti," je po tekmi za LA Kings Insider dejal Arthur Kaliyev, ki je prispeval podajo pri zadetku Kopitarja z igralcem več na ledu. "Zamenjal sem linijo, opazil odbiti plošček, zagledal Kopija in mu hitro podal. Še dobro, da je zabil," pa je o podaji za gol Slovenca dejal Kaliyev.

Edini gol za domače morske pse je v 59. minuti zabil Jacob MacDonald. "So ena najboljših ekip na gostovanjih in zdaj lahko vidite, zakaj," je po tekmi dejal domači napadalec Tomaš Hertl. Kralji imajo namreč to sezono na gostujočih tekmah izkupiček 13 zmag in dveh porazov (eden po podaljšku oziroma kazenskih strelih), kar je najboljše razmerje med vsemi ekipami v prvenstvu NHL.

Z igro svojih varovancev v gosteh je bil po tekmi zadovoljen tudi trener kraljev, Todd McLellan. "Za zmage moraš imeti spretnost in talent in mislim, da mi imamo oboje. Še pomembneje pa je, kadar spretnost in talent igrata skupaj in igrata kot ekipa. Sledimo svoji igri tudi na gostovanjih," je dejal glavni trener.

Los Angeles naslednja tekma čaka ponoči po srednjeevropskem času, ko v Kalifornijo prihaja Seattle Kraken.

Na zahodu še naprej vodi moštvo Vegas Golden Knights, ki ima pet tekem več od kraljev, ponoči pa ga je s 6:3 ugnala Carolina. Le še točko zaostaja Vancouver, ki ima prav tako 33 tekem (kralji so jih doslej odigrali 28), ki je s 5:2 premagal Nashville. Los Angeles, Dallas in Colorado s 40 točkami zaostajajo za sedem.

Na vzhodu so v vodstvu po novem New York Rangers, ki so s 5:2 slavili v Torontu. Za točko zaostaja Boston, ki je doma izgubil proti Minnesoti s 3:4.

* Izidi:
Boston Bruins - Minnesota Wild              3:4 (podaljšek)
Buffalo Sabres - Columbus Blue Jackets      4:9
Carolina Hurricanes - Vegas Golden Knights  6:3
New Jersey Devils - Philadelphia Flyers     2:3 (podaljšek)
San Jose Sharks - Los Angeles Kings         1:4
(Anže Kopitar je dosegel gol in podajo za Los Angeles)

6. St Louis      15  15    1   89:105   31
7. Minnesota     13  13    4   93:98    30
8. Chicago       10  20    1   73:111   21