44 ogledov

Phoenix jo je zagodel Kopitarju

phoenix coyotes nhl Reuters
Ekipa St. Louis Blues je v edini sinočnji tekmi severnoameriške hokejske lige NHL doma izgubila z moštvom Phoenix Coyotes z 1:4.

Tekma je bila pomembna tudi za ekipo Anžeta Kopitarja, saj se poleg Los Angeles Kings tudi Phoenix poteguje za prvo mesto v pacifiški skupini. Ta ima sedaj 95 točk, Los Angeles Kings na drugem mestu 94, prav toliko točk pa ima tudi San Jose na tretjem mestu. Kopitarja in soigralce čaka še ena tekma rednega dela, ki bo v noči na nedeljo po slovenskem času v San Joseju.

V St. Louisu sta bila ključna dva zaporedna gola Radima Vrbate in Shanea Doana v razmaku dveh minut in desetih sekund druge tretjine. Phoenix si lahko naslov prvaka skupine zagotovi že naslednji večer z zmago v Minnesoti, kar bi bilo prvič v zgodovini kluba.