Šport
15 ogledov

Pregled osvojenih kolajn

kolajne Rio 2016 EPA
Pregled kolajn na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru. Tudi Slovenija je visoko na lestvici po zaslugi Tine Trstenjak, Petra Kauzerja in Ane Velenšek.
 DRŽAVA             ZLATO   SREBRO  BRON  SKUPAJ
 1. ZDA                    46           37          38          121
2. Velika Britanija 27 23 17 67 3. Kitajska 26 18 26 70
4. Rusija 19 18 19 56
5. Nemčija 17 10 15 42
6. Japonska 12 8 21 41
7. Francija 10 18 14 42
8. Južna Koreja 9 3 9 21
9. Italija 8 12 8 28
10. Avstralija 8 11 10 29
11. Nizozemska 8 7 4 19
12. Madžarska 8 3 4 15
13. Brazilija 7 6 6 19
14. Španija 7 4 6 17
15. Kenija 6 6 1 13
...
45. Slovenija            1            2           1             4 

  ...

Kolajne je osvojilo 86 držav in dva športnika pod olimpijsko zastavo.

 

Slovenske uvrstitve v Riu:

1. Tina Trstenjak (judo, do 63 kg)
2. Vasilij Žbogar (jadranje, finn)
2. Peter Kauzer (kajak na divjih vodah, slalom)
3. Anamari Velenšek (judo, do 78 kg)
4. Špela Ponomarenko Janić (K-1, 200m)
5. Adrian Gomboc (judo, do 66 kg)
6. Slovenija (rokomet, moški)
6. Veronika Macarol in Tina Mrak (jadranje, 470)
6. Benjamin Savšek (kanu na divjih vodah, slalom)
7. Luka Božič/Sašo Taljat (kanu na divjih vodah, slalom)
9. Urša Kragelj (kajak na divjih vodah, slaom)
9.-16. Bojan Tokič (namizni tenis, posamezno)
10. Špela Ponomarenko Janić (K-1, sprint 500 m)
10. Primož Roglič (kolesarstvo, kronometer)
11. Tina Šutej (atletika, palica)
13. Tjaša Oder (plavanje, 800 n prosto)
13. Tanja Žakelj (gorsko kolesarstvo, olimpijski kros)
15. Anja Klinar (plavanje, 200 m delfin)
15. Anja Šegel, Anja Klinar, Tajaš Pintar, Tjaša Oder (plavanje, 4 x 200 m prosto)
16. Špela Perše (daljinsko plavanje 10 km)
17. Luka Janežič (atletika, 400 m)
17. Živa Dvoršak (strelstvo, zračna puška)
18. Anja Klinar (plavanje, 400 m prosto)
18. Martina Ratej (atletika, met kopja)
19. Teja Belak (gimnastika, preskok)
21. Maruša Černjul (atletika, skok v višino)
21. Žan Rudolf (atletika, 800 m)
21. Damir Dugonjić (plavanje, 100 m prsno)
22. Robert Renner (atletika, palica)
22. Boštjan Maček (strelstvo, trap)
22. Robert Žbogar (plavanje, 200 m delfin)
26. Primož Roglič (kolesarstvo, cestna dirka)
30. Živa Dvoršak (strelstvo, malokalibrska puška)
31. Mateja Šimic (triatlon)
32. Polona Batagelj (kolesarstvo, cestna dirka)
34. Tjaša Vozel (plavanje, 100 m prsno)
36. Martin Bau (plavanje, 1500 m)
36. Anže Tavčar (plavanje, 100 m prosto)
39. Anže Tavčar (plavanje, 200 m prosto)
48. Maja Mihalinec (atletika, 200 m)
52. Jan Polanc (kolesarstvo, cestna dirka)
57. Simon Špilak (kolesarstvo, cestna dirka)
62. Sabina Veit (atletika, 200 m)
117. Anton Kosmač (maraton)
Polona Hercog (tenis, posameznice) izpad v 1. kolu
Rok Drakšič (judo, do 73 kg) brez uvrstitve, 1/16 finala
Mihael Žgank (judo, do 90 kg) brez uvrstitve, 1/16 finala
Matej Mohorič (kolesarstvo, cestna dirka), odstop
Daneja Grandovec (atletika, maraton). odstop

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.