15 ogledov

Prvaki pri dnu lestvice

los angeles kings Reuters
Aktualni prvaki lige NHL Los Angeles Kings so doživeli nov poraz. Na gostovanju pri vodilni ekipi lige Chicago Blackhawks so izgubili z 2:3, slovenski zvezdnik Anže Kopitar pa je zabeležil eno podajo.

Chicago je le še zmago oddaljen od najboljšega štarta v sezono. V petnajstih tekmah še ni doživel poraza v rednem delu (12-0-3), tako da si trenutno deli rekord z Edmontonom iz sezone 1984-85, ko je ta prav tako na vseh petnajstih uvodnih tekmah zabeležil vsaj točko.

Gostitelji so hitro pokazali svoj pravi obraz in po dveh tretjinah vodili s 3:0. Los Angeles je oba zadetka dosegel v zadnjih dvajsetih minutah; takoj na štartu zadnje tretjine je znižal Mike Richards, isti igralec pa je dobrih deset minut pozneje po podaji Anžeta Kopitarja vlil upanje kraljem, ki so z izkupičkom 5-6-2 peta najslabša ekipa lige.