17 ogledov

Razigrani Dragić v Miamiju tako še ni podajal

goran dragić miami heat EPA
Ekipa Miami Heat je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma premagala Portland Trail Blazers s 108:104, slovenski reprezentant Goran Dragić je za zmagovalce dosegel dvojni dvojček.

Goran Dragić je v 39 minutah za Miami Heat zbral dvajset točk, enajst podaj in tri skoke. Njegov brat Zoran Dragić ni stopil na parket.

11 podaj je največ, odkar je Goran Dragić oblekel dres Miamija. "To je velika zmaga za nas, zaradi katere smo bližje uvrstitvi v končnico. V zaključku tekme smo bili preprosto odlični," je po še eni dobri predstavi dejal Ljubljanačan.

Najboljši mož na igrišču je bil Dwyane Wade, ki je 15 od svojih 32 točk dosegel v zadnji četrtini, tudi odločilnega 13,6 sekunde pred koncem. Wade je 9,8 sekunde pred koncem z dvema zadetima prostima metoma postavil tudi končni izid, vročica pa se je po zmagi nad Portlandom prebila na sedmo mesto v vzhodni konferenci. V gostujoči ekipi je bil najbolj razpoložen LaMarcus Aldridge s 34 točkami in 12 skoki. Poleg Wada se je v domači zasedbi izkazal ljubljanski organizator igre, številni komentatorji so si bili enotni, da je bil njegov prispevek eden ključnih za zmago ekipe s Floride.

Osrednja tekma je bila v Kaliforniji. V Oaklandu sta se udarili vodilni ekipi vzhodne in zahodne konference, Golden State pa je zanesljivo ukanil Atlanto s 114:95. Blestel je Harrison Barnes s 25 točkami, Andre Iguodala je prispeval 21 točk, Stephen Curry pa je 16 točkam dodal še 12 podaj. V gostujoči ekipi sta bila najbolj učinkovita DeMarre Carroll s 16 točkami in 12 skoki ter Paul Millsap s 16 točkami. Golden State ima s 55 zmagami in 13 porazi trenutno najboljši izkupiček v ligi NBA, Atlanta pa je dosegla 53 zmag in doživela 15 porazov.

Liga NBA, izidi:

Miami Heat : Portland Trail Blazers 108:104
Goran Dragić 20 točk, 11 podaj, 3 skoki v 39:00 min. za Miami; Zoran Dragić ni igral za Miami

Philadelphia 76ers : Detroit Pistons 94:83
Cleveland Cavaliers : Brooklyn Nets 117:92
Toronto Raptors : Minnesota Timberwolves 105:100
Oklahoma City Thunder : Boston Celtics 122:118
Chicago Bulls : Indiana Pacers 103:86
Milwaukee Bucks : San Antonio Spurs 103:114
Dallas Mavericks : Orlando Magic 107:102
Sacramento Kings : Los Angeles Clippers 105:116