318 ogledov

Spopad titanov pripadel Švedom, nepričakovan spodrsljaj Češke

SP v hokeju 2023 Profimedia
V slovenski skupini Kanadčani po kazenskih strelih boljši od Slovakov, Latvijci v podaljšku od Čehov.

Kanadski hokejisti so na letošnjem svetovnem prvenstvu elitne skupine šele po izvajanju kazenskih strelov premagali Slovake z 2:1, medtem ko so Latvijci v podaljšku zlomili odpor Čehov in slavili s 4:3. V skupini B v Rigi nastopa tudi Slovenija, ki se bo v torek pomerila z Norveško. Pred tem je proti Švici izgubila z 0:7, proti Kanadi pa 2:5.

V skupini A v finskem Tampereju so Američani po hudem boju premagali Nemce s 3:2, na dvoboju hokejskih titanov iz Finske in Švedske pa so smetano pobrali gosti, ki so po izvajanju kazenskih strelov zmagali z 2:1. Švede je v rednem delu v vodstvo popeljal Oscar Lindberg (38.), izenačil je Juho Lammikko (47.), odločilni gol pa je za goste v šesti seriji kazenskih strelov prispeval Lucas Raymond.

SP v hokeju 2023 | Avtor: Profimedia Profimedia

Tudi na današnjem prvem obračunu v Rigi med Slovaki in Kanadčani je odločitev o zmagovalcu padla v "hokejski loteriji". V rednem delu sta padla le dva gola, v prvi tretjini je za Slovake zadel Peter Cehlarik, za Kanadčane pa Jake Neighbours. V kazenskih strelih so bili boljši igralci iz Severne Amerike, zmagoviti gol pa je v osmi seriji zabil Jack Quinn.

Na drugem dvoboju v latvijski prestolnici so Latvijci dosegli prvo zmago. V podaljšku so ukanili favorizirane Čehe, odločilni gol za 4:3 pa je v peti minuti podaljška prispeval Oskars Batna. Pred tem so v rednem delu zadeli Rihards Bukarts, Martins Dzierkals in Oskars Cibulskis, za Čehe pa David Nemeček, Dominik Kubalik in Michal Kempny.

V torek bodo na sporedu po dve tekmi v vsaki skupini. Para v Tampereju sta Danska - Avstrija in Francija - Madžarska, v Rigi pa Slovenija - Norveška in Švica - Kazahstan.