16 ogledov

Trije goli Ronalda v osmih minutah

Cristiano Ronaldo EPA
Gol v 30., 36. in 38. minuti. Cristiano Ronaldo je s hattrickom v vsega osmih minutah poskrbel za še en rekord v elitnem španskem nogometnem prvenstvu. Barcelona je pred belim baletom vseeno obdržala štiri točke prednosti.

Na tekmi proti predzadnji ekipi španske lige Granadi je Cristiano Ronaldo k zmagi z 9:1 (4:0) prispeval kar pet golov. Mrežo gostov je v 25. minuti načel Gareth Bale, nato so se začele Portugalčeve minute. Ronaldo je sicer popravil lastni rekord, 27. januarja 2013 je ob zmagi nad Getafejem s 4:0 dosegel hattrick v devetih minutah.

Ronaldo je v drugem delu zadel še v 54. in 90. minuti in letos na 29 prvenstvenih tekmah tekmecem zabil že 36 golov. Zadela sta še Karim Benzema (52., 56.) in Diego Mainzu, ki je žogo poslal v lasten gol. Robert Ibanez je dosegel častni zadetek za Granado.

Ronaldo je že petič v sezoni dosegel vsaj tri gole na eni tekmi in se na večni lestvici izenačil z zvezdnikom Barcelone Lionelom Messijem. Oba sta doslej dosegla po tri gole in več na 24 tekmah primiere division. V karieri pa jih je Ronaldo dosegel že na 31 tekmah, samo za Real, tudi na tekmah, ki niso sestavni del lige, pa na 28. S tem se je na klubski lestvici na prvem mestu izenačil z legendarnim Alfredom di Stefanom.

Barceloni uspelo maščevanje

Barcelona je na gostovanju pri Celti minimalno slavila (0:1) in se tako Galicijcem maščevala za poraz na Camp Nouu, pred madridskim Realom pa je ohranila štiri točke naskoka. Tudi tokrat bi si Celta zaslužila kakšno točko, toda zapravljivost pred vrati jo je stala novega uspeha.

Domači so bili za zapravljeno kaznovani v 73. minuti. Xavi je izvajal prosti strel z leve in podal na drugo vratnico, tam pa je bil najvišji Jérémy Mathieu in s pomočjo prečke premagal vratarja Sergia Álvareza. Po zadetku so gostje strnili obrambne vrste in prežali na protinapade, medtem ko je Celta skušala pritisniti za izenačenje.

Vendar pa so domači v 88. minuti ostali z igralcem manj. Ob zavlečevanju Blaugrane je Fabián Orellana izgubil živce in v Sergia Busquetsa vrgel šop trave in ga zadel v vrat, za kar mu je sodnik pokazal rdeči karton.