56 ogledov

Velik spodrsljaj Cityja v Londonu

Jason Puncheon EPA
Manchester City je v zadnji tekmi 31. kola ostal brez točk, v Londonu je klonil proti Crystal Palacu z 1:2. Na lestvici sta ga tako prehitela zdaj drugi Arsenal in tretji Manchester United.

Manchester City je presenetljivo izgubil na gostovanju pri Crystal Palacu in ima pred mestnim derbijem z Manchester Unitedom točko zaostanka za rdečimi vragi. Manuel Pellegrini, ki se mu je z novo neprepričljivo predstavo dodobra zamajal trenerski stolček, je moral čestitati domačemu strategu Alanu Pardewu, ki je po desetih letih prvič premagal City.

Obe ekipi sta si v prvem polčasu priigrali priložnosti, gostje pa so po strelu Sergia Agüera zadeli tudi vratnico. Kljub prevladi nogometašev iz Manchestra, so povedli orli. Po kotu je bil v kazenskem postoru najvišji Joe Ledley, žoga je prišla do Scotta Danna, ki je nastreljal Joa Harta, odbito žogo pa je v prazno mrežo pospravil Glenn Murray. Dišalo je po prepovedanem položaju, a sodniška piščalka je ostala nema.

Gostje so nov šok doživeli na začetku drugega polčasa. V 48. minuti je s prostega strela fantastično meril Jason Puncheon, ki je z levico žogo poslal prek živega zida in premagal Harta. Znižanju zostanka se je slabih deset minut kasneje približal Yaya Touré, ki je meril nekaj centimetrov nad vratnico.

V 71. minuti so novo napako storili sodniki, potem ko je strelec prvega zadetka v kazenskem prostoru igral z rokoi, pritisk gostujoče ekipe pa je v zadetek v 78. minuti naposled pretvoril Yaya Touré. Ta je sprejel žogo na robu kazenskega prostora in z levico zabil v oddaljeni kot za znižanje na 1:2. Gostje so do konca tekme iskali izenačenje, razmerje v strelih je naraslo na 20:5, a je obramba Palaca zdržala tudi štiri minute sodnikovega podaljška za velik skalp aktualnega prvaka.