Šport
37 ogledov

Vrhunec: EP v košarki

Mirza Begić, Zoran Dragić, Goran Dragić, Sašo Ožbolt, Božidar Maljković Saša Despot
V letu 2012 so lahko športni navdušenci spremljali olimpijske igre v Londonu in evropsko nogometno prvenstvo, tudi 2013 pa bo postreglo z nekaj velikimi tekmovanji. Za Slovence bo najpomembnejši vsekakor Eurobasket.

Pomembnejša tekmovanja v tem letu:

JANUAR:
01. smučarski skoki, novoletna turneja, Garmisch-Partenkirchen
04. smučarski skoki, novoletna turneja, Innsbruck
05.-20. reli Dakar po Peruju, Argentini in Čilu
06. smučarski skoki, novoletna turneja, Bischofshofen
11.-27. rokomet, SP moški, Španija
14.-27. tenis, OP Avstralije, Melbourne
18.-27. deskanje, SP, Stoneham (Kanada)
19. dvoransko atletsko DP v krožnih tekih, Dunaj
19.-10.02. nogomet: afriški pokal, JAR
23.-26. umetnostno drsanje, EP, Zagreb
25.-27. bob: SP, dvosedi, St. Moritz
26.-27. alpsko smučanje, svetovni pokal - ženske, Maribor
31.-02.02. skeleton: SP, St. Moritz

FEBRUAR:
01.-03. tenis, Davisov pokal, 1. krog, Poljska - Slovenija, Vroclav
01.-02. sankanje, SP, Whistler (Kanada)
02.-03. bob, SP štirisedi, St. Moritz
02.-03. rokomet, liga prvakinj, 2. del, 1. krog
02.-03. rokomet, pokal EHF, 1/16 finala, ženske, 1. tekme
03. ameriški nogomet, NHL Super Bowl, New Orleans
06.-09. tenis, pokal Fed, 1. evroafriška skupina, Izrael
07.-10. hokej, olimpijske kvalifikacije, skupina F (Vojens)
05.-17. alpsko smučanje, SP, Schladming
06.-10. rokomet, liga prvakov, 8. krog
06. nogomet, prijateljska tekma Slovenija - BiH, Koper
09.-10. rokomet, liga prvakinj, 2. del, 2. krog
09.-10. rokomet, pokal EHF, moški, skupinski del, 1. krog
09.-10. rokomet, pokal EHF, 1/16 finala, ženske, 2. tekme
13.-17. rokomet, liga prvakov, 9. krog
07.-17. biatlon, SP, Nove Mesto (Češka)
16.-17. rokomet, liga prvakinj, 2. del, 3. krog
16.-17. rokomet, pokal EHF, moški, skupinski del, 2. krog
16.-17. smučarski skoki, svetovni pokal - ženske, Ljubno
16. atletsko dvoransko DP, Ljubljana
16.-17. hitrostno drsanje, SP, mnogoboj, Hamar (Norveška)
20.-24. rokomet, liga prvakov, 10. krog
20.-24. kolesarstvo, SP na stezi, Minsk
23.-24. rokomet, pokal EHF, moški, skupinski del, 3. krog
26.-02.03. strelstvo, EP z zračnim orožjem, Odense (Danska)
20.-03.03. nordijsko smučanje, SP, Val di Fiemme (Italija)

MAREC:
01.-03. atletika, EP v dvorani, Göteborg
02.-03. rokomet, liga prvakinj, 2. del, 4. krog
05.-10. smučanje prostega sloga, SP, Voss (Norveška)
09.-10. alpsko smučanje, svetovni pokal - moški, Kranjska Gora
09.-10. rokomet, liga prvakinj, 2. del, 5. krog
11.-17. alpsko smučanje, finale svetovnega pokala, Lenzerheide
16.-17. športna gimnastika, svetovni pokal, La Roche (Francija)
11.-17. umetnostno drsanje, SP, London/Kanada
16.-24. curling, SP za ženske, Riga (Latvija)
13.-17. rokomet, liga prvakov, osmina finala, 1. tekme
15.-24. strelstvo, trap, svetovni pokal (Acapulco)
16.-17. rokomet, liga prvakinj, 2. del, 6. krog
16.-17. triatlon, svetovni pokal, Mooloolaba
17.- formula 1: VN Avstralije, Melbourne
19.-24. rokoborba, EP, Tbilisi
20.-24. rokomet, liga prvakov, osmina finala, 2. tekme
21.-24 športna gimnastika, svetovni pokal, Cottbus (Nemčija)
21.-24. hitrostno drsanje, SP, Soči
21.-24. smučarski skoki, finale svetovnega pokala, Planica
22. nogomet, kvalifikacije za SP: Slovenija - Islandija
22.-24. veslanje, svetovni pokal, Sydney
22.-23. športno plezanje, balvani, svetovni pokal, Chongqing
23. speedway, SP posamezniki, serija Grand prix, Auckland
27.-29. športna gimnastika, svetovni pokal, Doha (Katar)
24.-30. svetovne zimske vojaške igre, Annecy-Chamonix
30.-07.04. curling, SP za moške, Victoria (Kanada)
31.- motociklizem, VN Katarja

APRIL:
02.-09. hokej na ledu, SP za ženske, Ottawa
02.-10. strelstvo, MK in zračno orožje (Changwon)
03.-04. rokomet, kvalifikacije za EP 2014, moški, 3. krog
05.-07. tenis, Davisov pokal, 1. evroafriška skupina, 2. krog
06.-07. triatlon, svetovna serija, Auckland
06.-07. rokomet, liga prvakinj, polfinale, 1. tekma
06.-07. rokomet, kvalifikacije za EP 2014, moški, 4. krog
09.-10. rokomet, pokal EHF, moški, skupinski del, 5. krog
11.-14. golf: US masters, Augusta
13.- ritmična gimnastika, turnir MTM Narodni dom, Ljubljana
12.-13. vaterpolo, jadranska liga, final four
13.-14. rokomet, liga prvakinj, polfinale, 2. tekma
13.-14. triatlon, svetovni pokal, Išigaki
15.-24. strelstvo, trap, svetovni pokal (Al Ain)
16.-17. rokomet, pokal EHF, moški, skupinski del, 5. krog
17.-21. rokomet, liga prvakov, četrtfinale, 1. tekme
17.-21. športna gimnastika, EP, Moskva
19.-20. triatlon, svetovna serija, San Diego
20. speedway, SP posamezniki, serija Grand prix, Bydgoszcz
23.-24. rokomet, pokal EHF, moški, skupinski del, 6. krog
24.-28. rokomet, liga prvakov, četrtfinale, 2. tekme
26.-28. športna gimnastika, svetovni pokal, Ljubljana
25.-28. judo, EP, Budimpešta

MAJ:
03.-19. hokej, SP moški, elitna skupina, Stockholm in Helsinki
04. speedway, SP posamezniki, serija Grand prix, Göteborg
04.-05. rokomet, liga prvakinj, finale, 1. tekma
04.-13. strelstvo, MK in zračno orožje, svetovni pokal (Fort Benning)
04.-26. kolesarstvo, dirka po Italiji
05.-18. nogomet, EP do 21 let, Izrael
10. kajak/kanu, sprint na mirnih vodah, sv. pokal, Szeged
10.-12. košarka, evroliga, zaključni turnir, London
11.-12. rokomet, liga prvakinj, finale, 2. tekma
11.-12. športno plezanje, balvani, svetovni pokal, Log-Dragomer
11.-12. triatlon, svetovna serija, Yokohama
13.-20. namizni tenis, SP posamično, Pariz
15. nogomet, finale evropske lige, Amsterdam
17. kajak/kanu, sprint na mirnih vodah, sv. pokal, Račice
17.-26. boks, EP, Minsk
18. speedway, SP posamezniki, serija Grand prix, Praga
18.-19. gorsko kolesarstvo, svetovni pokal, Albstadt
18.19. triatlon, svetovni pokal, Huatluco
18.-19. rokomet, pokal EHF, zaključni turnir
23.-30. strelstvo, MK in zračno orožje, svetovni pokal (München)
24.-26. konjeništvo, svetovni pokal, Lipica
25.- nogomet, finale lige prvakov, London
25.-26. gorsko kolesarstvo, svetovni pokal, Nove Mesto na Morave
26.-09.06. tenis, OP Francije, Pariz
31. kajak/kanu, sprint na mirnih vodah, sv. pokal, Poznan
31.-02.06. ritmična gimnastika, EP, Dunaj
31.-02.06. veslanje, EP, Sevilla
31.-02.06. konjeništvo, svetovni pokal, Lipica

JUNIJ:
01. speedway, SP posamezniki, serija Grand prix, Cardiff
01.-02. rokomet, liga prvakov, final four, Köln
01.-02. triatlon, svetovna serija, Madrid
04. atletika, miting EAA, Velenje
06.-09. kajak/kanu, EP v slalomu na divjih vodah, Krakov
06.-09. plavanje, absolutno SP, Radovljica
07. nogomet, kvalifikacije za SP: Islandija - Slovenija
08.-17. strelstvo, trap, svetovni pokal (Nikozija)
09. motokros, svetovno prvenstvo MX3, Orehova vas
12.-13. rokomet, kvalifikacije za EP 2014, moški, 5. krog
13.-16. golf: OP ZDA, Ardmore
13.-16. kajak/kanu, EP na mirnih vodah, Montemor (Portugalska)
14.-16. veslanje, mednarodna regata, Bled
14.-16. kajak/kanu, spust, SP, Solkan
15. speedway, SP posamezniki, serija Grand prix, Gorzow
15./16. Nova Gorica: atletski pokal Slovenije, finale
15.-16. rokomet, kvalifikacije za EP 2014, moški, 6. krog
15.-16. gorsko kolesarstvo, svetovni pokal, Val di Sole
15.-16. judo, evropski pokal, Celje
15.-30. nogomet, pokal konfederacij, Brazilija
15.-30. košarka, EP za ženske, Francija
16.-21. sabljanje, EP, Zagreb
18.-23. skoki v vodo, EP, Rostock
20.-30. sredozemske igre, Mersin (Turčija)
20.-23. gorsko kolesarstvo, EP, Bern
21.-23. športna gimnastika, svetovni pokal, Anadia (Portugalska)
21.-23. kajak/kanu, slalom, sv. pokal, Cardiff
21.-23. kajak/kanu, spust, sv. pokal, Banja Luka
21.-13.07. nogomet, SP do 20 let, Turčija
21.-23. veslanje, svetovni pokal, Eton
22.-23. atletsko ekipno EP, 2. liga, Kaunas (Litva)
22.-23. triatlon, svetovni pokal, Edmonton
22.-30. jadranje, kielski teden
24.-27. plavanje, DP
24.-07.07. tenis, Wimbledon, London
25. zadnja tekma finala vaterpolskega DP
28-30. 21.-23. kajak/kanu, slalom, sv. pokal, Augsburg
29.-21.07. kolesarstvo, dirka po Franciji
29. speedway, SP posamezniki, serija Grand prix, Koebenhavn

JULIJ:
01.-07. odbojka na mivki, SP, Stare Jablonki (Poljska)
03.-12. strelstvo, MK in zračno orožje, svetovni pokal (Granada)
05.-07. kajak/kanu, slalom, sv. pokal, Seu d'Urgell
06.-17. letna univerzijada, Kazan
06.-07. triatlon, svetovna serija, Kitzbühel
07.-28. nogomet, pokal Concacaf, ZDA
10.-28. nogomet, EP za ženske, Švedska
11.-17. moderni peteroboj, EP, Drzonkow (Poljska)
12.-13. športno plezanje, težavnost, EP, Chamonix
12.-14. veslanje, svetovni pokal, Luzern
13.-14. triatlon, svetovni pokal, Palamos
17.-21. kajak/kanu, slalom, SP mladincev in mlajših članov, Liptovsky Mikulaš
18.-21. golf, OP Velike Britanije, East Lothian
20.-21. triatlon, svetovna serija, Hamburg
21.-04.08. strelstvo, EP, Osijek
19.-04.08. plavanje in vodni športi, SP, Barcelona
19.-20. športno plezanje, težavnost, svetovni pokal, Briancon
25.-04.08. svetovne igre, olimpijske igre neolimpijskih športov, Cali (Kolumbija)
27.-28. atletsko DP za člane, Celje
27.-28. gorsko kolesarstvo, svetovni pokal, Vallnord
30.-04.08 odbojka na mivki, EP, Celovec

AVGUST:
01.-04. kajak/kanu, slalom, EP mladincev in mlajših članov, Bourg St. Maurice
01.-04. kajak/kanu, sprint na mirnih vodah, SP mladincev in mlajših članov, Welland
03. speedway, SP posamezniki, serija Grand prix, Terenzano
05.-11. badminton, SP posamično, Guangzhou
08.-11. golf: PGA-Championship, Rochester/New York
10.-18. atletika, SP, Moskva
10.-11. gorsko kolesarstvo, svetovni pokal, Mont-Sainte-Anne
10.-11. triatlon, svetovni pokal, Tiszaujvaros
15.-21. moderni peteroboj, SP, Kaoshiung (Tajvan)
16.-18. kajak/kanu, slalom, sv. pokal, Tacen
17.-25. hokej na travi, EP, Antwerpen
17. speedway, SP posamezniki, serija Grand prix, Davgavpils
19.-25. konjeništvo, EP v preskakovanju ovir in dresuri, Herning (Danska)
23.-28. kajak/kanu, slalom, finale sv. pokala, Bratislava
24.-25. triatlon, svetovna serija, Stockholm
24.-15.09 kolesarstvo: dirka po Španiji
25.-01.09. veslanje, SP, Čungju (Južna Koreja)
26.-01.09. judo, SP, Rio de Janeiro
26.-08.09. tenis, odprto prvenstvo ZDA, New York
26.-01.09. gorsko kolesarstvo, SP, Pietermaritzburg
24.-25. športno plezanje, balvani, svetovni pokal, München
27.-01.09. kajak/kanu, SP na mirnih vodah, Duisburg
28.-01.09. ritmična gimnastika, SP, Kijev
31.-01.09. športno plezanje, balvani, EP, Eindhoven

SEPTEMBER:
04.-22. košarka, EP moški, Slovenija
06.- nogomet, kvalifikacije za SP: Slovenija - Albanija
06.-15. odbojka, EP ženske, Nemčija
07. speedway, SP posamezniki, serija Grand prix, Krško
07.- športno plezanje, rockmaster, Arco (Italija)
07.-21. jadranje, pokal Amerike, San Francisco
10.- nogomet, kvalifikacije za SP: Ciper - Slovenija
11.-15. kajak/kanu, slalom na divjih vodah, SP, Praga
13.-15. športna gimnastika, svetovni pokal, Osijek
14.-15. triatlon, finale svetovne serije, London
14.-15. gorsko kolesarstvo, svetovni pokal, Hafjell
14.-25. strelstvo, MK in zračno orožje (Lima)
16.-22. rokoborba, SP, Budimpešta
20.-29. odbojka, EP moški, Danska/Poljska
21. speedway, SP posamezniki, serija Grand prix, Stockholm
22.-29. kolesarstvo, SP na cesti, Firence
28.-29. gorsko kolesarstvo, finale evropske serije v spustu, Maribor
28.-29. triatlon, svetovni pokal, Alicante
29.-06.10. lokostrelstvo, SP v neolimpijskih disciplinah, Antalya
30.-06.10. športna gimnastika, SP, Antwerpen
... nogomet, kvalifikacijski turnir za EP 2014 do 17 let, Slovenija

OKTOBER:
04.-13. namizni tenis, EP, Schwechat (Avstrija)
04.-20. boks, SP, Almati (Kazahstan)
05. speedway, SP posamezniki, serija Grand prix, Torun
05.-06. triatlon, svetovni pokal, Cozumel
11.- nogomet, kvalifikacije za SP: Slovenija - Norveška
13.-15. tenis, Davisov pokal, 1. evroafriška skupina, 3. krog
15.- nogomet, kvalifikacije za SP: Švica - Slovenija
16.-23. dviganje uteži, SP, Varšava
17.-08.11. nogomet, SP do 17 let, ZAE
17.-18. atletika, DP v maratonu, Ljubljana
19.-20. triatlon, svetovni pokal, Tongjeong
21.-29. strelstvo, MK in zračno orožje, svetovni pokal, finale (Abu Dabi)
... nogomet, kvalifikacijski turnir za EP 2014 do 19 let, Slovenija

NOVEMBER:
02.-03. tenis, finale pokala federacij
02.-03. triatlon, svetovni pokal, Guatape
06.-12. strelstvo, MK in zračno orožje, svetovni pokal, finale (München)
10.- motociklizem, VN Valencie,zadnja dirka za SP
15.-17. tenis, Davisov pokal, finale
24. formula 1, VN Brazilije, Sao Paulo, zadnja dirka za SP
16.-17. športno plezanje, težavnost, svetovni pokal, Kranj

DECEMBER:
06.- nogomet, žreb skupin za SP 2014, Salvador de Bahia
03.-09. gimnastika, kongres Evropske gimnastične zveze UEG, Portorož
07.-22. rokomet, SP ženske, Srbija
11.-21. zimska univerzijada, Trentino
12.-15. plavanje, EP v 25-metrskih bazenih, Herning (Danska)
12.-21. nogomet, klubsko SP, Maroko
29. smučarski skoki, novoletna turneja, Oberstdorf

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.