57 ogledov

Vtičeva tik za stopničkami

Maja Vtič EPA
Na ženski tekmi v Nižnem Tagilu je Maja Vtič osvojila četrto mesto.

Japonka Sara Takanaši je zmagala na tekmi smučarskih skakalk za svetovni pokal v ruskem Nižnem Tagilu (98 in 99 m, 257,1 točka). Druga je bila njena rojakinja Juki Ito (92 in 91,5 m, 233,1), tretja Avstrijka Chiara Hölzl (90 in 95 m, 232,4), četrta pa Maja Vtič (89 in 93,5 m, 230,7). Najboljša Slovenka je po prvi seriji zasedala osmo mesto, z odličnim drugim skokom pa je pridobila štiri mesta.

Na 25. mestu je bila Špela Rogelj (88 in 83,5 m, 199,3), na 26. Urša Bogataj (85,5 in 81 m, 193,1) na 29. pa Katja Požun (85,5 in 79,5 m, 184,8). Ema Klinec (80 m, 93,2) si je delila 31. mesto in je uvrstitev v finale zgrešila za desetinko točke.

Takanašijeva je prepričljivo vodila že po prvi seriji, druga je bila Norvežanka Maren Lundby (93 m, 117,3), tretja pa Hölzl. Vtičeva je bila osma, 23. Rogljeva, 25. Bogatajeva in 26. Požunova. Zadnjim trem v drugi seriji kakšnega vidnejšega napredka ni uspelo postoriti.

Zato pa je bila znova uspešna Maja Vtič, druga na uvodni tekmi v Lillehammerju. V finalni seriji je imela sprva močan veter v hrbet in je morala zapustiti startno mesto. Ko je ponovno prišla nanj, so se vremenske razmere popravile in to je Dolenjka izkoristila. Skočila je 93,5 m in prevzela vodstvo. Prehitela jo je šele Itova, Lundbyjeva pa je nazadovala na šesto mesto.

Hölzlova je Vtičevo prehitela za 1,7 točke in ji preprečila, da bi še drugič v tej zimi stala na zmagovalnih stopničkah. Na najvišjo je po rekordu skakalnice v finalu drugič v sezoni in dvaintridesetič v karieri stopila Takanašijeva, ki je s tem ohranila skupno vodstvo v pokalu (280 točk).

Vtičeva je po tretji tekmi sezone izgubila eno mesto in je skupno četrta (148). Trikrat v karieri je v svetovnem pokalu prišla med prve tri; 1. februarja lani je bila tekmovalka, ki nastopa za klub Zabrdje, tretja v avstrijskem Hinzenbachu. Sedemindvajsetletna Dolenjka je bila bronasta na mladinskem svetovnem prvenstvu leta 2007, lani pa je v ruskem Sočiju zasedla šesto mesto na prvi tekmi za ženske v smučarskih skokih v zgodovini olimpijskih iger.

Naslednji tekmi za svetovni pokal skakalk bosta šele 16. in 17. januarja v japonskem Saporu.